.
.
.

فوتبال المپیک؛ برزیل با غلبه بر اسپانیا از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد

برزیل با کسب دومین قهرمانی به جمع پر افتخارترین تیم‌های بازی‌های المپیک پیوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم ملی فوتبال المپیک برزیل، مدافع عنوان قهرمانی، موفق شد با شکست اسپانیا مدال طلای بازی‌های المپیک 2022 توکیو را از آن خود کند.

در شب پایانی رقابت‌های المپیک 2020 توکیو، دو تیم ملی فوتبال المپیک برزیل و اسپانیا شامگاه شنبه، 7 اوت، در ورزشگاه «یوکوهاما» در مقابل هم صف‌آرایی کردند که در پایان، «سلسائو» پس از تساوی 1-1 در 90 دقیقه، در وقت‌های اضافی‌ با شکست «ماتادورها» برای دومین بار مدال طلای بازی‌های المپیک را کسب کردند.

مردان ژراردین، نیمه نخست بازی را هجومی آغاز کردند و در دقایق نخست صاحب چند موقعیت جدی شدند اما با درخشش دروازه‌بان اسپانیا مواجه شدند. فشار برزیل بر روی خط دفاعی اسپانیا جواب داد و در دقیقه 38 صاحب ضربه پنالتی شد که ریچالیسون، مهاجم تیم ملی برزیل آن را به آسمان فرستاد.

در وقت‌های اضافی نیمه اول، برزیل بر روی ضعف مدافعان اسپانیا که سعی داشتند توپ را دور کنند به گل رسید. پاس بلند دنی آلوز مدافعان اسپانیا را به اشتباه انداخت و کانیا به‌راحتی توپ را به تور اسپانیایی‌ها چسباند.

لاروخا که نیمه دوم را بهتر آغاز کردند، در دقیقه 61 نفوذ کارلوس سولر و سانتر دقیق این بازیکن، اویارزابال با یک ضربه دقیق و حساب شده گل تساوی را برای اسپانیا به‌ ثمر رساند.

پس از گل تساوی این اسپانیایی‌‌ها بودند که حاکم مطلق بازی و میدان شدند و در دقایق پایانی دو بار توپ را به تیر دروازه زدند تا بازی با همان نتیجه تساوی به وقت‌های اضافی کشیده شود.

در وقت‌‌های اضافی مالکوم، دومین گل برزیل را در دقیقه 108 به‌‌ ثمر رساند تا این تیم با نتیجه 2 بر یک به برتری برسد و از عنوان قهرمانی‌اش در فوتبال مردان المپیک دفاع کند.

برزیلی‌ها با کسب این قهرمانی و دفاع از عنوان خود، به جمع تیم‌های اروگوئه و آرژانتین، که با دو قهرمانی پر افتخارترین تیم‌های بازی‌های المپیک بودند، پیوست.

به این ترتیب برزیل، مدال طلای این رقابت‌ها را بر گردن آویخت و اسپانیا به مدال نقره رضایت داد و مکزیک نیز روز گذشته با شکست ژاپن مدال برنز را به دست آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم