زنان کانادا با شکست زنان سوئد مدال طلای المپیک توکیو را بر گردن آویختند

استینا بلک استنیوس از سوئد در دقیقه 34 و جسی فلمینگ، از کانادا در دقیقه 67 در این رقابت‌ موفق به گل‌زنی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تیم فوتبال بانوان کانادا پس از تساوی 1-1 در وقت‌های‌ معمول و اضافی، در ضربات پنالتی با نتیجه 3 بر 2 در برابر سوئد به برتری رسید.

تیم ملی فوتبال زنان کانادا که در دو دوره اخیر بازی‌های المپیک مدال برنز را کسب کرده بود، سرانجام شامگاه جمعه 6 اوت، بخت به آنها رو کرد و با غلبه بر تیم بانوان سوئد، فاتح مدال طلای رقابت‌های فوتبال المپیک توکیو شد.

Advertisement

در آخرین روز از رقابت‌های فوتبال زنان بازی‌های المپیک 2020 توکیو، دو تیم ملی فوتبال بانوان کانادا و سوئد در ورزشگاه ملی ژاپن در برابر یک‌دیگر صف‌آرایی کردند که تلاش هر دو تیم در وقت معمول و اضافه نتیجه‌ای بهتر از 1-1 را در بر نداشت تا ضربات پنالتی تکلیف مدال طلای این رقابت‌ها را مشخص کند.

بانوان کانادا، در ضربات پنالتی موفق شدند با نتیجه 3 بر 2 سوئد را شکست داده و مدال طلای رقابت‌های فوتبال زنان بازی‌های المپیک 2020 توکیو را بر گردن آویزند.

استینا بلک استنیوس از سوئد در دقیقه 34 دروازه کانادایی‌ها را باز کرد. کانادا که عملکرد درخشان و فوق‌العاده‌ای را در این تورنمنت داشته توانست با شروع نیمه دوم، فشار بیشتری را در یک‌‌سوم خط دفاعی سوئدی‌ها وارد کند و گل تساوی را به ثمر برساند. جسی فلمینگ، ستاره درخشان تیم ملی کانادا در این رقابت‌ها، موفق شد در دقیقه 67 از روی نقطه پنالتی بازی را برای کانادایی‌ها به تساوی بکشاند.

گفتنی است که تیم ملی بانوان کانادا در بازی‌های المپیک 2012 لندن برنز گرفته بود و در ریو 2016 نیز بار دیگر سوم شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم