محمدرضا گرایی قهرمان وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک توکیو شد

گرایی با غلبه بر «پرویز نصیب‌‌اف» از اوکراین، مدال طلا را بر گردن آویخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمدرضا گرایی، ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران در وزن 67 کیلوگرم با غلبه بر حریف اوکراینی به مدال طلای بازی‌های المپیک 2020 توکیو دست یافت.

در ادامه پیکارهای کشتی فرنگی بازی‌های المپیک، عصر چهارشنبه 4 اوت، محمدرضا گرایی در ديدار نهايى به مصاف پرویز نصیب‌‌اف، دارنده مدال طلا و برنز جوانان جهان از اوکراین رفت و با حساب 9 بر یک به برتری رسید و قهرمان بازی‌های المپیک توكيو شد.

Advertisement

گرایی، دارنده مدال طلاى زیر 23 سال جهان‌، سه‌شنبه، در نخستين مبارزه خود در کلاس وزن 67 کیلوگرم، توانست «هورتا»ی کلمبیایی را با نتجیه 8 بر صفر مغلوب کند و به دور بعدی راه پیدا کند.

ملی‌پوش 25 ساله ایرانی در دومین رویارویی خود در یک مبارزه حساس و نفس‌گیر در برابر «فرانک استابلر» از آلمان که دارنده سه مدال طلای جهان است، با نتیجه 5-5 با توجه به گرفتن امتیاز آخر پیروز شد و به مرحله نیمه‌‌نهایی صعود کرد.

گفتنی است، در پایان یک دیدار اگر نتیجه کشتی با تساوی به اتمام برسد، برنده مبارزه کسی خواهد بود که کم‌ترین اخطار را داشته باشد. در صورت مساوی بودن امتیازها و اخطارها، کشتی‌گیری که آخرین امتیاز را دریافت کرده است به عنوان برنده اعلام خواهد شد.

محمدرضا گرایی سپس در مرحله نیمه‌نهایی در برابر «راماز زویدزه» از گرجستان به روی تشک رفت و در پایان موفق شد با نتیجه 6 بر یک به پیروزی رسیده و به دیدار نهایی راه یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم