.
.
.

الکساندر زورف فاتح مدال طلای تنیس المپیک 2020 توکیو شد

زورف نخستین تنیسور مرد آلمانی لقب گرفت که مدال طلا بازی‌های المپیک را به دست می‌آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

الکساندر زورف، تنیسور شماره پنج جهان که توانسته بود در دیدار نیمه‌نهایی نواک جوکوویچ، دارنده 20 عنوان قهرمانی «گرند اسلم» را از پیش رو بردارد، با شکست کارن خاچانوف موفق شد مدال طلای رفابت‌های تنیس المپیک 2020 توکیو را کسب کند تا تنیس آلمان پس ازالمپیک 1988 سئول، صاحب دومین طلای خود در مسابقات انفرادی المپیک شود.

در ادامه بازی‌های المپیک توکیو در رشته تنیس، عصر امروز یک‌شنبه یک آگوست، الکساندر زورف و کارن خاچانوف، مردان شماره پنج و 25 تنیس جهان، که در دیدار پایانی مسابقات تنیس انفرادی المپیک برای کسب مدال طلا به مصاف هم رفته بودند، تنیسور آلمانی در پایان موفق شد با نتیجه 2 بر صفر و با نتایج 6-3 و 6-1 در برابر حریف روس خود به برتری برسد و صاحب مدال تنیس المپیک 2020 توکیو شد.

الکساندر زورف، تنیسور 24 ساله آلمانی، پس از کسب مدال طلای 2020 توکیو عنوان کرد: «من قهرمانی در چند مسابقه بزرگ تنیس را تجربه کرده‌ام، اما قهرمانی در المپیک متفاوت است و ارزش دیگری دارد.»

زورف در ادامه خاطرنشان كرد: «در المپیک شما نه فقط برای خودتان، بلکه برای کشورتان بازی می‌کنید. قهرمانی در المپیک باور نکردنی است. هیچ احساسی بهتر از این نیست.»

الکساندر زورف، نخستین تنیسور مرد آلمانی است که در مسابقات انفرادی تنیس المپیک صاحب مدال طلا می‌شود.

اشتفی گراف، تنیسور زن آلمانی که در المپیک 1988 نخستین طلای انفرادی تنیس آلمان را به دست آورده بود.

آلمان همچنین در رقابت‌های تنیس دو نفره با بوریس بکر و مایکل استیچ در بازی‌های تابستانی المپیک 1992 بارسلونا، مدال طلا را کسب کرده بود.