.
.
.

المپیک 2020 توکیو؛ ورزشکاران پرش ارتفاع قطر و ایتالیا مدال طلا را تقسیم کردند

در اتفاقي باورنكردنى و ستودنی مدال طلای رشته دوومیدانی در ماده پرش ارتفاع المپيک توکیو به دو ورزشکار قطری و ایتالیایی رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به نقل از وب سایت رسمی کمیته بین‌المللی المپیک، معتز عیسی برشم از قطر و جیان مارکو تامبری اهل کشور ایتالیا، دو ورزشکار شرکت‌کننده در مسابقات دو میدانی بازی‌های المپیک 2020 توکیو در ماده پرش ارتفاع، در اتفاقی باورنکردنی و البته جالب تصمیم گرفتند که مدال طلای این رقابت‌ نزدیک و طاقت‌فرسا را با یک‌دیگر تقسیم کنند.

معتز برشم، قهرمان و دارنده سه مدال بازی‌های المپیک، عصر امروز یک آگوست، بعد از رقابتی دشوار و دو ساعته با همتای ایتالیایی خود در ماده پرش ارتفاع، بعد از این که هیچ‌یک‌ از هر دو ورزشکار نتوانستند پرشی بلندتر از ارتفاع دو متر و 37 سانتی‌متر از خود به ثبت برسانند، داوران به هر دو بازیکن پیشنهاد دادند که برای آخرین بار سعی کنند رکوردشان را بهتر کنند، اما پس از گفتگوی کوتاه، این دو ورزشکار تصمیم گرفتند از انجام پرش پایانی و اضافی خودداری کنند و هر دو نفر به طور مشترک به عنوان برنده مدال طلا معرفی شوند.

با این اتفاق جالب و کم‌سابقه، برشم و تامبری برنده طلای مشترک ماده پرش ارتفاع رقابت‌های المپیک 2020 توکیو شدند. بنابراین در این رشته مدال نقره‌ای اهدا نشد و ماکسیم نیداسکائو از بلاروس نیز برنده مدال برنز شد.

این دومین باری است که مدال طلای یکی از رشته‌های دوومیدانی در بازی‌های المپیک تابستانی به طور مشترک به دو ورزشکار اهدا خواهد شد. این اتفاق برای نخستین بار در بازی‌های 1912 استکهلم رخ داده بود.