المپیک توکیو؛ پایان رویای «اسلم طلایی» با حذف جوکوویچ مقابل زورف

جوکوویچ: در شرایطی به توکیو آمادم که از نظر ذهنی خسته بودم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

روياى فتح «اسلم طلایی» برای نواک جوکوویچ با قبول شکست در برابر الکساندر زورف به پایان رسید.

در ادامه مسابقات تنیس المپیک توکیو، عصر جمعه، 30 ژوئیه، نواک جوکویچ، مرد شماره یک تنیس جهان، در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها در برابر الکساندر زورف قرار گرفت که در پایان، بخت شماره چهار تنیس المپیک در عین ناباوری موفق شد با نتیجه 2 بر یک و به ترتیب با نتایج 1-6، 6-3 و 6-1 به برتری برسد و به دیدار نهایی رقابت‌های 2020 توکیو صعود کند.

صربیناتور ست نخست را مقتدرانه و با نتیجه 6 بر یک به سود خود خاتمه داد و در ست دوم نیز پس از بریک با نتیجه (2–1) از همتای خود پیش افتاد. تصور می‌شد که «نوله» دیدار آسانی را در پیش خواهد داشت، با این وجود اما زورف، بازیکن 24 ساله آلمانی به‌ طرز شگفت‌انگیزی به بازی بازگشته و توانست با پیروزی در 10 گیم از 11 گیم آخر برنده این دیدار جذاب و تماشایی لقب بگیرد و به دیدار پایانی راه یابد.

به این ترتیب رویای «گرند اسلم طلایی» یا «گلدن اسلم» به معنای قهرمانی در هر چهار گرند اسلم فصل یعنی آزاد استرالیا، رولان گاروس، ویمبلدون و آزاد آمریکا و فتح مدال طلای المپیک در طول یک سال تقویمی برای مرد شماره یک تنیس جهان با حذف در مقابل زورف به پایان رسید.

زورف پس از غلبه بر جوکوویچ در نیمه‌نهایی المپیک، گفت:«موقع دست دادن در انتهای بازی به جوکوویچ گفتم که بزرگترین تنیسور تاریخ است. مطمئن هستم که او رکورد بیشترین قهرمانی در گرند اسلم‌ها و مسترزهای 1000 امتیازی را از آن خود خواهد کرد. می‌دانم که به دنبال «اسلم طلایی» بود و برایش ناراحت هستم، اما پیروزی در همه مسابقات ممکن نیست.»

گفتنی است که آخرین شکست «صربیناتور» به 16 مه گذشته و برابر رافا نادال در فینال رقابت‌های تنیس مسترز 1000 امتیازی «رم» برمی‌گشت.

نواک جوکوویچ بعد از شکست برابر زورف در بخشی از کنفرانس مطبوعاتی خو عنوان کرد:«احساس خیلی بدی دارم، با این‌که بازی را در اختیار داشتم ناگهان به زورف اجازه دادم بازی را دیکته کند، امروز درصد سرویس اولم پایین بود.»

وی ادامه داد: «در شرایطی به توکیو آمدم که خیلی آماده و سر حال نبودم، از نظر ذهنی خسته بودم، اما انگیزه زیادی داشتم تا برای وطنم مدال کسب کنم.»

به این ترتیب الکساندر زورف و کارن خاچانوف روس، یک‌شنبه برای کسب مدال طلا در برابر یک‌دیگر قرار می‌گیرند و جوکوویچ نیز در دیدار رده‌بندی باید به مصاف پابلو کارنیو بوستا برود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size