راه‌یابی جوکویچ و زورف به نیمه نهایی رقابت‌های تنیس المپیک توکیو

صربيناتور در یک قدمی کسب مدال طلا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان، موفق شد در مدت زمان يک ساعت و 10 دقیقه، كى نيشیكورى را در یک دیدار یک‌طرفه‌ و البته آسان شکست دهد و برای دومین بار به مرحله نیمه نهایی مسابقات المپیک راه یابد.

در ديدار مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های تنیس المپیک 2020 توکیو، نواک جوکوویچ، دارنده 20 عنوان «گرند اسلم»، عصر پنج‌شنبه، 29 ژوئیه، به وقت محلی، مقابل کی نیشیکوری از کشور میزبان قرارگرفت که در نهایت تنیسور صربستانی موفق شد با نتیجه 2 بر صفر و به ترتیب با نتایج 2-6 و 6-0 به برتری برسد.

او اکنون با این با پیروزی و صعود به دیدار نیمه نهایی، شانس رسیدن به «گرند اسلم طلایی» که حالا بیش از پیش به آن نزدیک شده را خواهد داشت.

«گرند اسلم طلایی» یا «گلدن اسلم» به معنای قهرمانی در هر چهار گرند اسلم فصل یعنی آزاد استرالیا، رولان گاروس، ویمبلدون و آزاد آمریکا و فتح مدال طلای المپیک در طول یک سال تقویمی است.

تاکنون هیچ تنیسور مردی موفق به کسب این عنوان نشده است، اما اشتفی گرف، تنیسور زن آلمانی در سال 1988 موفق شد هر چهار گرند اسلم فصل و مدال طلای المپیک سئول را به‌دست آورد.

صربیناتور اکنون سه گام نخست در راه رسیدن به «اسلم طلایی» را محکم برداشته است. «نوله»، موفق شد عنوان قهرمانی در مسابقات آزاد استرالیا، رولان گاروس و ویمبلدون را با اقتدار به دست آورد.

در دیگر دیدار این مرحله الکساندر زورف، نفر پنجم تنیس مردان موفق شد ژرمی شاردی فرانسوی را با نتایج 6-4 و 6-1 پشت سر بگذارد تا حریف نواک جوکوویچ در نیمه‌نهایی مسابقات المپیک شود.

دنیل مدودف، تنیسور روس و بخت شماره دو قهرمانی المپیک نیز در دو ست متوالی و با نتایج 6-2 و‌ 7-6 مغلوب پابلو کارینا بوستا از اسپانیا شد و از صعود به مرحله نیمه نهایی باز ماند.

کارن خاچانوف، مرد شماره 25 تنیس مردان، با پیروزی 2 بر یک برابر اوگو اومبر، فرانسوی به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات المپیک راه یافت.

خاچانوف در نیمه‌نهایی به مصاف برنده دیدار مدودف و کارنیو بوستا خواهد رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید