المپیک توکیو؛ رویارویی جودوکای زن سعودی با یک ورزشکار اسرائیلی

تهانی القحطانی یکی از دو زن ورزشکار سعودی حاضر در المپیک توکیو است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته المپیک سعودی تایید کرد که «تهانی القحطانی» بانوی جودوكاى اين تيم، جمعه 30 ژوئیه، در مسابقات جودو المپیک 2020 توکیو به مصاف همتای اسرائیلی خود «راز هرشکو» می‌رود. دیدار این دو بانو در کلاس وزن 78- کیلوگرم، در مرحله اول(یک‌شانزدهم نهایی) جدول 32 نفره خواهد بود.

تیم المپیک پادشاهی عربی سعودی شامگاه پنج‌شنبه 29 ژوئیه، در توئیتی به دنبال‌کنندگان خود یادآوری کرد که این مسابقه روز جمعه ساعت 5 و 48 دقيقه صبح به وقت محلی برگزار می‌شود.

در این توئیت آمده است: «تهانی القحطانی، جودوکای کشورمان قرار است با همتای اسرائیلی خود راز هرشکو در مرحله حذفی رقابت‌های جودو المپیک 2020 توکیو مبارزه کند.»

القحطانی یکی از 33 ورزشکار نماینده پادشاهی سعودی حاضر در المپیک توکیو، در روزهای‌ گذشته پیش از دیدار خود با هرشکو، از حمایت‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی برخوردار شد.

در اوایل هفته هزاران توییت با هشتگ‌های «تهانی القطحانی» و «همه ما تهانی القطحانی هستیم» منتشر شد. یک کاربر سعودی در توییتر نوشت: «تسلیم نشو و با او رو‌به‌رو شو، نتیجه برد باشد یا باخت، تو برای ما قهرمان هستی. موفق باشی افتخار کشور.»

القحطانی، یکی از دو زن ورزشکار المپیکی سعودی است که در ماده 78- کیلوگرم به جدول مسابقات حذفى جودو زنان المپیک توکیو راه یافت.

فدراسیون بین‌المللی جودو «IJF»، شنبه 24 ژوئیه، فتحی نورین، جودوکای الجزایری و عمار بن‌یخلف مربی او را به دلیل انصراف از مسابقه با همتای اسرائیلی خود تعلیق کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size