المپیک توکیو؛ مدال طلا با طعم شگفتی و کوشش برای «رشیدوف» 19 ساله

هوگوپوش ازبکستانی برای کسب مدال طلای وزن 68- کیلوگرم موفق شد قهرمان جهان و دارنده مدال نقره و برنز المپیک را شکست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«اولوگ‌بیک رشیدوف»، هوگو پوش شگفتی‌ساز ازبکستانی، در سومین روز از بازی‌های المپیک توکیو، موفق شد با شکست حریفان قدرتمند و صاحب‌نام خود به مدال طلای تکواندو المپیک 2020 توکیو در وزن 68- کیلوگرم دست یابد.

ورزشكار 19 ساله ازبكستانى در گام نخست «فوفانا» از مالی را با نتیجه 38 بر 17 شکست داد و برنده از «شیاپ‌چانگ» خارج شد تا حریف «لی دائه هون» قهرمان جهان از کره‌جنوبی، در مرحله یک‌هشتم نهایی شود.

هوگوپوش 29 ساله کره‌ای که در دو المپیک قبلی نیز به ترتیب مدال‌های برنز و نقره را کسب کرده بود، با نتیجه 21 بر 19 مغلوب پدیده ازبک شد تا رویایی فینالیست شدن را از دست بدهد.

رشيدوف که ستاره بی‌چون و چرای روز گذشته بود در دور یک‌چهارم نهایی نیز «میرهاشم حسینی» از ایران را با نتیجه 34 بر 22 شکست داد و به دور بعد صعود کرد.

اولوگ‌بیک رشیدوف، در دیدار مرحله نیمه نهایی مقابل «ندزاد هوسیچ» هوگوپوش بوسنیایی قرار گرفت که در نهایت، رشیدوف با نتیجه 28 بر 5 حریف خود را شکست داد و به دیدار نهایی کلاس وزن 68- كيلوگرم راه یافت.

در دیدار پایانی نیز این تکواندوکار جوان با انگیزه بالا روی «شیاپ‌چانگ» رفت و در ثانیه‌های پایانی در یک بازی نزدیک کار را به سود خودش تمام کرد و با نتیجه 34 بر 29 حریف بریتانیایی خود را نیز به زانو در آورد تا قهرمان المپیک شود.

رشیدوف در دیدار نهایی و در شرایطی که تا شش ثانیه پایانی مسابقه از حریف بریتانیایی خود با نتیجه 29-27 از «بردلی سیندن» عقب بود با انرژی و جنب و جوش تمام نشدنی‌اش ناگهان بازی را به سود خود در آورد و با اختلاف پنج امتیاز با شایستگی تمام قهرمان وزن 68- کیلوگرم تکواندوی المپیک شد تا دومین شگفتی این دوره از مسابقات را پس از شناگر 18 ساله تونسی به نام‌ خود ثبت کند.

روز گذشته احمد الهفناوی، شناگر تونسی، با ثبت اختلاف زمان هجده صدم ثانیه نسبت به حریفان خود به مقام نخست ماده 400 متر شنای آزاد المپیک 2020 توکیو رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size