شنای المپیک؛ طلای تاریخی تونس در ماده 400 متر آزاد

الهفناوی به پنجمین ورزشکار تونسی لقب گرفت که یک مدال طلا در بازی‌های المپیک کسب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد الهفناوی، شناگر تونسی، با ثبت اختلاف زمان هجده صدم ثانیه نسبت به حریفان خود به مقام نخست ماده 400 متر شنای آزاد المپیک 2020 توکیو رسید. الهفناوی توانست دیوار پایانی را در زمان سه دقیقه و 43 ثانیه و 36 صدم ثانیه لمس کند. جک لافلین از استرالیا در جایگاه دوم ایستاد و کایران اسمیت از ایالات متحده آمریکا نیز به برنز این رقابت‌ها بسنده کرد.

احمد الهفناوی، ظهر روز یک‌شنبه 25 ژوئیه به وقت محلی، با پیروزی خیره‌کننده در فینال شنای 400 متر آزاد مردان، دنیای شنا را شوکه کرد. این نوجوان 18 ساله که سه سال پیش در مسابقات المپیک جوانان 2018 در بوینس آیرس در همین ماده هشتم شد، از چالش بزرگ جک لافلین استرالیایی و کایران اسمیت از ایالات متحده برای کسب مدال طلا به خوبی برآمد و موفق شد مدال طلای المپیک را بر گردن آویزد.

الهفناوی در کنفرانس خبری خود پس از کسب مدال طلا، عنوان کرد: «وقتی دیواره را لمس کردم باورم نمی‌شد، آنقدر سورپرایز شده بودم که نمی‌توانستم قبول کنم.»

وی ادامه داد: «من این مدال طلا را به تمام افراد خانواده‌ام تقدیم می‌کنم. امیدوارم که آنها به من افتخار کنند.»

شناگر جوان تونسی که از فیزیک و قدرت بدنی بسیار بالایی برخودار است، در سال 2019، او از قصد خود برای کسب مدال طلا در المپیک 2024 پاریس سخن گفته بود، اکنون او با پیروزی به یاد ماندنی در توکیو، نام خود را در تاریخ کشورش ماندگار کرد.

احمد که پدرش، محمد الهفناوی تیز عضو تیم بسکتبال کشور تونس بود، به پنجمین ورزشکار تونسی لقب گرفت که یک مدال طلا در بازی‌های المپیک کسب می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید