المپیک توکیو؛ کیمیا علیزاده به نیمه نهایی مسابقات تکواندوی وزن 57 کیلوگرم رسید

علیزاده در مرحله نیمه نهایی در مقابل تاتیانا کوداشووا از روسیه قرار خواهد گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کیمیا علیزاده، تکواندوکار سابق تیم ملی ایران که با پرچم تیم پناهجویان در رقابت‌های المپیک 2020 توکیو شرکت کرده است، موفق شد با شکست ناهید کیانی از ایران، جید جونز بریتانیایی و ژو لیجون از چین، به مرحله نیمه نهایی رقابت‌های وزن 57- کیلوگرم راه یابد.

علیزاده، موفق شد در بازی نخست خود ناهید کیانی از ایران را با نتیجه 18 بر 9 شکست دهد و به مرحله بعد صعود کند.

او در دومین دیدار خود در مرحله یک‌ هشتم نهایی برابر جید جونز، تکواندوکار بریتانیایی و نفر نخست رنکینگ جهانی و دارنده دو مدال طلای المپیک، با نتیجه 16 بر 12 به برتری رسید و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد.

کیمیا علیزاده در دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی در برابر ژو لیجون هوگوپوش چینی قرار گرفت که در نهایت، علیزاده با نتیجه 9 بر 8 حریف خود را شکست داد و به مرحله نیمه‌ نهایی کلاس وزن 57- كيلوگرم راه یافت. علیزاده در مرحله بعدی مقابل تاتیانا کوداشووا از روسیه قرار خواهد گرفت.

او در بازی‌های المپیک 2016 ریو، با کسب مدال برنز در وزن 57- کیلوگرم به نخستین و تنها زن مدال‌آور کاروان ورزش ایران در بازی‌های المپیک تابستانی لقب گرفت.

کیمیا علیزاده و دینا پوریونس لنگرودی در رشته تکواندو، جواد محجوب در رشته جودو، هامون درفشی‌پور در رشته کاراته و سعید فضل‌‌اولی در رشته قایق‌رانی، چهار ایرانی تیم پناهجویان در مسابقات المپیک 2020 هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید