.
.
.

ورزشکار اوگاندایی ناپدید شده پس از دستگیری از المپیک اخراج شد

سفارت اوگاندا اعلام کرد سکیتولکو باید فورا ژاپن را به مقصد کامپالا، پایتخت این کشور ترک کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفارت اوگاندا در توکیو پس از دستگیری ورزشکار ناپدید شده این کشور توسط پلیس ژاپن، اعلام کرد این وزنه‌بردار باید فورا المپیک را ترک کند.
جولیوس سکیتولکو، وزنه‌بردار 20 ساله اوگاندایی است که جمعه گذشته در استان اوزاکای ژاپن ناپدید شده بود.
خبرگزاری «رویترز»، چهارشنبه 21 ژوئیه با اشاره به این‌که این وزنه‌بردار اوگاندایی روز جمعه در اوزاکا ناپدید شده بود، افزود که این اتفاق پس از آن رخ داد که جولیوس پس از ورود به ژاپن، اردوی تیمش را ترک کرد و یادداشتی در اتاق هتل محل اقامت خود بر جای گذاشت که در آن نوشته بود:«می‌خواهم در ژاپن بمانم و کار کنم. نمی‌خواهم به اوگاندا برگردم، چون شرایط زندگی در آنجا بسیار سخت و غم‌انگیز است.»
با این حال پس از آن‌که پلیس شهر اوزاکا او را دستگیر کرد، مقامات سفارت اوگاندا اعلام کردند فورا این ورزشکار را به کشور باز خواهند گرداند.
سفارت اوگاندا در ژاپن اعلام کرد این ورزشکار فورا و بدون شرکت در رقابت‌های وزنه‌برداری به کامپالا، پایتخت این کشور، بازگردانده خواهد شد.
طبق اقدامات ویژه‌ای که توسط برگزارکنندگان المپیک توکیو علیه ویروس کرونا اعمال شده است، ورزشکاران فقط مجاز به رفتن به تعداد محدودی از اماکن، مانند محل برگزاری مسابقات و محل اقامت خود هستند و باید از تماس با مردم خودداری کنند.
به‌نظر می‌رسد این ورزشکار اوگاندایی به همین دلیل از سوی مسئولان برگزاری این رقابت‌ها کنار گذاشته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم