احتمال لغو بازی‌های المپیک توکیو در پی افزایش ابتلا به ویروس کرونا

تاکنون‌ نتیجه آزمایش 71 نفر از ورزشکاران و افراد غیر ورزشکار مرتبط با این رقابت‌ها، مثبت اعلام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تنها دو روز مانده به آغاز رسمی رقابت‌های المپیک تابستانی 2020 توکیو، مسئولان برگزاری این مسابقات از احتمال لغو این بازی‌ها به‌دلیل افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بین ورزشکاران حاضر در دهکده این مسابقات خبر دادند.

به گزارش روزنامه «وال‌استریت ژورنال»، از میان ده‌ها هزار ورزشکار بیش از 200 کشور جهان که به‌منظور شرکت در این مسابقات در حال ورود به ژاپن هستند، تا به حال در مجموع 71 نفر از ورزشکاران و افراد غیر ورزشکار مرتبط با این رقابت‌ها، آزمایش کرونای‌شان مثبت بوده است. این در حالی است که روند واکسیناسیون جمعیت محلی در کشور ژاپن پایین، و ویروس نوع «دلتا» نیز به‌شدت در حال تسری است و همین امر برگزارکنندگان این رقابت‌ها را با چالشی جدی روبه‌رو کرده است.

توشیرو موتو، مدیر اجرایی کمیته برگزاری بازی‌های المپیک توکیو، در کنفرانس مطبوعاتی امروز چهارشنبه 21 ژوئیه، در پاسخ به این پرسش که «آیا احتمال لغو شدن بازی‌های المپیک که قرار است روز جمعه آغاز شود وجود دارد یا خیر؟» عنوان کرد: «با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در بین ورزشکاران و افراد غیر ورزشکار در دهکده بازی‌ها، ما نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که چه اتفاقی خواهد افتاد. بنابراین ما در صورت افزایش موارد ابتلا به کرونا، در این خصوص بحث را ادامه خواهیم داد.»

او خاطر نشان کرد: «توافق کرده‌ایم که بر اساس وضعیت ویروس کرونا، مجدداً مذاکرات پنج جانبه را از سر بگیریم. در این مرحله ممکن است موارد ابتلا به ویروس کرونا افزایش یا کاهش پیدا کند بنابراین ما به این فکر خواهیم کرد که در صورت بروز چنین شرایطی چکار باید کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size