واکنش‌‌های اهالی ورزش در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان به بی‌آبی و تبعیض

جواد نکونام، خطاب به وعده‌های دروغین مسؤلان: «شعار و مصاحبه برای این مردم «آب» نمی‌شود»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حمایت‌ها و واكنش‌ها به اعتراضات مردم استان خوزستان علیه کم‌آبی و سیاست‌های دولتی تبعیض‌آمیز که برای چهارمین روز متوالی ادامه یافته، سعید آذری، جواد نکونام و یحیی گل‌محمدی با انتشار پست‌هایی در حساب‌های اینستاگرام‌شان از بحران به‌ وجود آمده و بی‌توجهی مسئولان انتقاد کردند.

سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فوتبال فولاد خوزستان با انتشار پستی در حساب اینستاگرام شخصی خود علیه بی‌آبی و تظاهرات شهروندان این استان واکنش نشان داد. او نوشت: «کربلا، خوزستان با‌شرف را دریافتن است، به پای نخل‌های تشنه و مردم شریفش آب را رسیدن است.
خوزستان تشنه است.»

Advertisement

جواد نکونام، سرمربی فعلی باشگاه فوتبال فولاد خوزستان نیز با انتشار یک پست اینستاگرامی در حمایت از مردم استان خوزستان، نوشت:«سه سال زندگی کنار مردم نجیب و مظلوم خوزستان، از من، جواد نکونام یک خوزستانی ساخته؛ غم‌ آنها غم من است و دردشان درد من. کنارشان زندگی می‌کنم، کنارشان نفس می‌کشم و دردشان را به جان می‌خرم. می‌دانم مظلومیت‌شان را و می‌دانم نجابت‌شان را؛ مردمی که در همه‌ی این سال‌ها سهم‌شان از «طلای سیاه» دود بوده است و خاکستر. آنها در تمام این سال‌ها چه باید می‌کردند که نکردند؟ گناه‌شان چیست؟ »

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران، خطاب به وعده‌های دروغین مسؤولان تاکید کرد:«حرف بس است؛ بی‌عملی کافی است. شعار و مصاحبه برای این مردم «آب» نمی‌شود. مردم شهرم تشنه‌اند.»

یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران، در حساب اینستاگرامش با انتشار این استوری که «فرزند کدام مسئول در این شرایط زندگی می‌کند؟!» به تظاهرات علیه بی‌آبی، تبعیض و وضعیت سخت و طاقت‌فرسای این روزهای مردم استان خوزستان واکنش نشان داد.

شایان‌ذکر است که تظاهرات مردم خوزستان در اعتراض به سیاست‌های تبعیض‌آمیز و بی‌توجهی مسئولان، بی‌آبی، انتقال بی‌رویه آب و سدسازی در خوزستان در حالی وارد پنجمین روز خود شده که به‌رغم مسالمت‌آمیز بودن این تظاهرات، نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیج رژیم با کاربرد خشونت و گاز اشک‌آور علیه تظاهرکنندگان و با تیراندازی مستقیم به سوی مردم تاکنون دست‌کم دو تن از معترضان عرب را کشته و تعدادی دیگر را زخمی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size