واکنش مهدی قایدی به اعتراضات خوزستان: اهواز آب ندارد، ما هم وجدان

این اعتراضات به 17 شهر گسترش یافت و کشته‌شدن حداقل 2 نفر از معترضان تایید شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مهدی قایدی، مهاجم بوشهری و ملی‌پوش تیم فوتبال استقلال تهران، با انتشار یک استوری در حساب اینستاگرامش به تظاهرات مردم خوزستان علیه بی‌آبی واکنش نشان داد و نوشت: «اهواز آب ندارد، ما هم وجدان.»

قایدی در این استوری از هشتگ‌های #سیستان_فراموش_شده و #اهواز_را_دریابید استفاده کرد.

استوری مهدی قایدی
استوری مهدی قایدی
Advertisement

اعتراض به بی‌آبی، سیاست‌های انتقال آب و سدسازی در خوزستان چهارمین شب ملتهب خود را پشت سر گذاشت و در این شب شهرها و روستاهای منطقه شاهد حضور یگان‌های ویژه و شلیک مستقیم به تظاهرکنندگان بود.

کانون مدافعان حقوق بشر ایران، یک‌شنبه 27 تیر، در نامه‌ای به میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، ضمن اعلام نگرانی از برخوردهای صورت گرفته حکومت ایران با معترضان به بحران بی‌آبی در خوزستان، درخواست کرد تا این نهاد بین‌المللی از تمامی امکانات و ظرفیت‌های خود برای جلوگیری از تداوم سرکوبها استفاده کند.

فعالان عرب می‌گویند به‌رغم مسالمت‌آمیز بودن این تظاهرات، یگان‌های امنیتی، انتظامی و ضد شورش به سوی معترضان آتش گشوده و برای متفرق کردنشان از گاز اشک‌آور نیز استفاده می‌کنند.

این اعتراضات شامگاه یک‌شنبه چهارمین شب خود را سپری کرد و حداقل به 17 شهر منطقه گسترش یافت. گزارش‌ها کشته‌شدن حداقل دو تظاهر کننده را تایید می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید