ورزشکار المپیکی اوگاندا همچنان ناپدید در توکیو

یادداشت سکیتولکو: می‌خواهم در ژاپن بمانم و کار کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یولیوس سکیتولکو، وزنه‌بردار المپیکی اوگاندا، جمعه 16 ژوئیه، که در استان اوزاکای ژاپن تمرینات خود را جهت آماده‌سازی برای شرکت در رقابت‌های تابستانی توکیو دنبال می‌کرد، یک هفته پیش از شروع این مسابقات ناپدید شد. مسئولان کمیته برگزاری المپیک توکیو و پلیس محلی به‌دنبال پیدا کردن سرنخ‌هایی برای یافتن این ورزشکار 20 ساله هستند.

خبرگزاری «رویترز»، روز شنبه گزارش داد که یادداشتی در اتاق محل اقامت سکیتولکو پیدا شده که در آن نوشته است: «می‌خواهم در ژاپن بمانم و کار کنم. نمی‌خواهم به اوگاندا برگردم، چون شرایط زندگی در آنجا بسیار سخت و غم‌انگیز است.»

این خبرگزاری نیز تایید کرد که این ورزشکار حدود ساعت 6 عصر به وقت محلی پاسخ تلفن یک مسئول اوگاندایی را داده و سپس عنوان کرده که در موقعیت مناسبی برای گفت‌و‌گو نیست و تلفن را قطع کرده است.

پس از تحقیقات اولیه پلیس شهر اوزاکا، مشخص شد که او در ایستگاه محلی، بلیط قطار به مقصد ناگویا را خریداری کرده است.

وضعیت اضطراری جدید توکیو و چند شهر دیگر ژاپن از 12 ژوئیه تا 22 آگوست ادامه خواهد داشت که تمام 16 روز بازی‌ها را به‌طور کامل در بر می‌گیرد. عموم مردم ژاپن در مورد این بازی‌ها نگران و مخالف هستند چرا که روند واكسيناسيون در اين كشور بسيار كند پيش مى‌ر‌ود و تنها حدود 20% از افراد هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

سیکو هاشیموتو، رئیس کمیته برگزاری المپیک 2020 توکیو، روز شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد نگرانی‌های مردم کشور ژاپن در خصوص برگزاری این مسابقات، گفت؛ «من درک می‌کنم که هنوز بسیاری از عوامل نگران‌کننده در کشورمان وجود دارد. برگزارکنندگان باید مطمئن شوند که مردم از «بی‌خطر بودن» و «ایمنی کامل» برگزاری این بازی‌ها مطلع می‌شوند.»

ناپدید شدن سکیتولکو، درست یک هفته پیش از شروع مسابقات تابستانی المپیک 2020 توکیو موجب ایجاد حاشیه‌هایی شده و بسیاری از مردم ژاپن را نگران کرده است.

در ماه مى نیز دادخواستی از مردم این کشور برای لغو این بازی‌ها صورت گرفت که به مدت 2 روز بیش از 200 هزار ‌امضا دریافت کرده بود. در این دادخواست توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک و اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک مورد خطاب قرار گرفته بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size