«سعودی» و «ایتالیا» به‌دنبال میزبانی مشترک جام جهانی فوتبال

پیش از این اسپانیا و پرتغال نیز تایید کرده بودند که به‌دنبال میزبانی مشترک جام جهانی 2030 هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مدیران فدراسیون فوتبال سعودی در حال بررسی یک پیشنهاد مشترک با ایتالیا برای میزبانی جام جهانی فوتبال 2030 هستند.

پادشاهی سعودی امیدوار است که در این رابطه بتواند به همراه قهرمان اخیر جام ملت‌های اروپا (یورو 2020) به نتایج مطلوبی برسد.

پس از آن‌که روزنامه انگلیسی «تایمز»، در ماه مه 2021، نوشت که مسئولان فدراسیون فوتبال سعودی آماده ارائه پیشنهاد میزبانی رقابت‌های جام جهانی 2030 هستند، اکنون نشریه انگلیسی «The Athletic» عصر جمعه 16 ژوئیه در خبری اختصاصی اعلام کرد که مسئولان بلندپایه‌ سعودی در نظر دارند به همراه کشور ایتالیا درخواستی را برای میزبانی مشترک جام جهانی فوتبال 2030 ارائه دهند.

جام جهانی 2022 تابستان سال آینده به میزبانی قطر برگزار خواهد شد و سه کشور ایالات متحده آمریکا، مکزیک و کانادا نیز در سال 2026 میزبانی مشترک این رقابت‌های جهانی را بر عهده خواهند داشت.

پس از آن‌که فدراسيون بین‌المللی فوتبال «فيفا»، در ماه ژانویه 2017 اعلام کرد از سال 2026 جام جهاني با حضور 48 تيم و در سه کشور قاره آمریکا برگزار می‌شود، رؤسای فدراسیون کشور‌های مختلف، اعتقاد دارند که «فیفا» ایده میزبانی مشترک دو کشور را بیشتر مورد توجه قرار خواهد داد.

طبق گزارش نشریه «The Athletic»، کشور سعودی در حال همکاری با «گروه مشاوران بوستون»، یکی از شرکت‌های بزرگ جهان در زمینه‌ی مشاوره مدیریت است. این شرکت که مقر آن در ایالات متحده آمریکا است، به‌دنبال پیدا کردن کشوری برای میزبانی مشترک با سعودی است و در بین کشورهای مختلف، تاکنون ایتالیا بیشترین شانس را داشته است.

پیش از این فدراسیون‌های فوتبال اسپانیا و پرتغال در ماه ژوئن گذشته تایید کرده بودند که به‌دنبال میزبانی مشترک جام جهانی 2030 هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید