مرد شماره یک تنیس جهان در المپیک توکیو شرکت می‌کند

تردید‌های عدم شرکت تنیسور شماره یک تنیس مردان جهان در المپیک برطرف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نواک جوکوویچ، تنیسور شماره یک تنیس مردان جهان، اعلام کرد در رقابت‌های المپیک تابستانی 2020 توکیو شرکت خواهد کرد.

رقابت‌های المپیک به‌دلیل وضعیت اضطراری پاندمی کرونا در توکیو بدون تماشاگر برگزار می‌شود و پیش از این تردیدهایی در خصوص انصراف دادن «صربیناتور» از این رقابت‌ها به گوش می‌رسید، اما جوکویچ، دارنده 20 عنوان گرند اسلم، شامگاه پنج‌شنبه 15 ژوئیه، تایید کرد در مسابقات 2020 توکیو شرکت می‌کند.

جوکوویچ با انتشار پیامی در «توئیتر» شخصی‌اش با اشاره به وعده دیدار با هوادار خردسال خود در توکیو، نوشت: «نمی‌توانم دوست کوچکم کوجیرو را نا امید کنم. پروازم به توکیو را رزرو کردم. در المپیک با افتخار شرکت خواهم کرد و به تیم صربستان، برای کسب مدال طلا خواهم پیوست.»

او با شرکت در این مسابقات، شانس رسیدن به «گرند اسلم طلایی» که حالا بیش از پیش به آن نزدیک شده را خواهد داشت.

«گرند اسلم طلایی» یا «گلدن اسلم» به معنای قهرمانی در هر چهار گرند اسلم فصل یعنی آزاد استرالیا، رولان گاروس، ویمبلدون و آزاد آمریکا و فتح مدال طلای المپیک در طول یک سال تقویمی است. تاکنون هیچ تنیسور مردی موفق به کسب این عنوان نشده است، اما اشتفی گرف، تنیسور زن آلمانی در سال 1988 موفق شد هر چهار گرند اسلم فصل و مدال طلای المپیک سئول را به‌دست آورد.

صربیناتور اکنون سه گام نخست در راه رسیدن به «اسلم طلایی» را محکم برداشته است. «نوله»، موفق شد عنوان قهرمانی در مسابقات آزاد استرالیا، رولان گاروس و ویمبلدون را با اقتدار به‌دست آورد.

گام‌های بعدی این اسطوره به‌ترتیب مسابقات المپیک توکیو و آزاد آمریکا خواهند بود که با توجه به انصراف نادال و فدرر، او شانس بسیار خوبی را برای فتح مدال طلای المپیک تابستانی توکیو خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید