یورو 2020؛ یوفا هواداران انگلیس را به محرومیت تهدید کرد

لا استامپا: نژادپرستی آنلاین علیه بازیکنان سیاهپوست نشان داد که انگلیس هنوز یاد نگرفته چگونه با شکست دست و پنجه نرم کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «گاردین» گزارش داده که کنفدراسیون فوتبال اروپا «یوفا»، با توجه به «هوچی‌گری» هواداران تیم ملی انگلیس، در جریان بازی نهایی رقابت‌های «یورو 2020» در استادیوم ومبلی لندن، و همچنین حملات نژادپرستانه برخی از آنها به بازیکنان سیاهپوست بعد از باخت به ایتالیا، تهدید کرده برای «لیگ ملت‌های اروپا»ی سال آینده، انگلیس را مجبور می‌کند تا مسابقاتش را بدون تماشاگر برگزار کند.

یوفا پیشتر اتحادیه فوتبال انگلیس را بابت لیزر انداختن هواداران تیم ملی انگلیس به چشم دروازه‌بان دانمارک، هو کردن سرود ملی دانمارک، و آتش‌بازی راه انداختن در جریان بازی نیمه‌نهایی 25630 پوند جریمه کرده بود.

Advertisement

اکنون نیز یوفا اتحادیه فوتبال انگلیس را به حمله هواداران تیم ملی به زمین بازی، پرتاب اشیا، هو کردن سرود ملی ایتالیا، و روشن کردن آتش در استادیوم ومبلی در جریان فینال مسابقات متهم کرده است، که در صورت مجرم شناخته شدن، تیم انگلیس را با جریمه سنگین‌تری روبرو خواهد کرد.

در همین حال، نشریات اروپایی، انگلیس را بابت رفتار ناشایست هواداران تیم ملی‌اش مورد انتقاد شدید قرار دادند. روزنامه «لیبراسیون» فرانسه نوشت که «ارزش‌های انگلیسیِ بازی جوانمردانه، احترام و نجابت كجا رفته است؟»

مجله سوئیسی «بلیک» نوشت: «انگلیسی‌ها روز يكشنبه فقط ضربات پنالتی را از دست ندادند. به دلیل رفتار برخی طرفداران‌شان، سه‌شیرها میزان زیادی از احترام باقی کشورهای اروپایی را نیز از دست دادند.»

«اسپیلر» سوئیس از «شوونیسم انگلیسی» گلایه کرد و گفت: «در طول این مسابقات، شوونیسم ناسیونالیستی انگلیس بیش از چهره مترقی آن به چشم آمد. در نهایت این هواداران انگلیسی بودند که بدترین خاطرات این یورو را برای ما به یادگار گذاشتند.»

روزنامه «اِی‌بی‌سی» اسپانیا نوشت: «انگلیس یورو 2020 را از دست داد، اما آنها این فرصت بزرگ را نیز از دست دادند تا به دنیا نشان دهند که تیمی تحسین‌برانگیز با هواداران نمونه‌اند.»

روزنامه مشهور «ال‌پائیس» نیز نوشت: «در ساعات منتهی به فینال یورو، از گروه‌هایی از هواداران انگلیس رفتارهایی سر زد که چهره خوب تیم گرث ساوث‌گیت را خدشه‌دار کرد.»

روزنامه ایتالیایی «لا رپوبلیکا» شب بازی فینال را «تیره‌ترین شب فوتبال انگلیس» توصیف کرد؛ و «لا استامپا»، با تیتر «اینجا انگلیس؛ از بازی جوانمردانه خبری نیست!» نوشت که نژادپرستی آنلاین علیه بازیکنان سیاهپوست نشان داد که انگلیس «هنوز یاد نگرفته چگونه با شکست دست و پنجه نرم کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید