واکنش رشفورد به تخریب تصویرش توسط هواداران افراطی انگلستان

رشفورد:«به‌خاطر کسی که هستم و از جایی که آمده‌ام عذرخواهی نخواهم کرد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حملات برخی هواداران افراطی و نژادپرست تیم ملی فوتبال انگلستان به مارکوس رشفورد، ستاره سیاه‌پوست این تیم در پی از دست دادن پنالتی‌اش در فینال «یورو 2020» همچنان ادامه دارد.

ماركوس رشفورد، جِیدون سانچو و بوكایو ساكا، بازیکنان سیاه‌پوست تیم ملی انگلستان بودند که سه پنالتی این تیم را به‌‌ترتیب از دست دادند و به‌‌ خاطر آن در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به شدت هدف حملات نژادپرستانه قرار گرفته‌اند.

ماركوس رشفورد
ماركوس رشفورد

پس از باخت يک‌شنبه شب تیم ملی فوتبال انگلستان در برابر ایتالیا در دیدار نهایی رقابت‌های جام ملت‌های 2020 اروپا، خسارت‌های بزرگ ناشی از توهین‌های نژادپرستانه به نقاشی دیواری که مارکوس رشفورد را به تصویر می‌کشد، به پلیس منچستر گزارش شده است.

بنا به اعلام پلیس شهر منچستر، عده‌ای خرابکار بامداد دوشنبه با چسباندن و نوشتن شعارهایی نژادپرستانه تصویر مارکوس رشفورد بر یکی از دیوار‌های منطقه ویتینگتون را تخریب کردند.

در واکنش به رفتار نژادپرستانه هواداران تیم ملی انگلستان، عده‌ای از طرفداران منچستر یونایتد نیز برای حمایت از ستاره تیم‌شان روی آن برچسب‌هایی به شکل قلب و نامه‌‌های محبت‌آمیز قرار داده‌اند.

ماركوس رشفورد
ماركوس رشفورد

مارکوس رشفورد پیش‌تر درباره این اتفاق در صفحه شخصی خود در«اینستاگرام»، نوشت:«حتی نمی‌دانم از کجا شروع کنم و نمی‌دانم چطور احساسی که الان دارم را بیان کنم. من فصل سختی را پشت سر گذاشته‌ام و فکر می‌کنم که این موضوع برای همه کاملا واضح بود و دیدند که شاید من با اعتماد به نفسی پایین به فینال رفتم. من همیشه به خودم برای زدن پنالتی جرأت داده‌ام اما این بار انگار یک چیزی درست نبود. در حین دورخیز طولانی‌ام قبل از زدن ضربه، داشتم برای خودم کمی زمان می‌خریدم و متأسفانه نتیجه‌اش چیزی نشد که من می‌‌خواستم. احساس می‌کردم که هم‌تیمی‌هایم را ناامید کرده‌ام، احساس کردم که همه را سرافکنده کردم. از زمانی که به آن توپ ضربه زدم، بارها و بارها آن صحنه را در ذهنم مرور کردم. تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که متاسفم. ای‌ کاش که همه چیز طور دیگری رخ می‌داد.»

ماركوس رشفورد
ماركوس رشفورد

رشفورد درباره تخریب تصویرش توسط عده‌ای نژادپرست افزود:«من در ورزشی بزرگ شده‌ام که انتظار خواندن و دیدن بعضی چیزها را درباره خودم داشته باشم، حالا می‌خواهد درباره رنگ پوستم باشد، درباره جایی که در آن بزرگ شده‌ام و اخیرا هم درباره اینکه چطور می‌خواهم اوقات فراغتم را دور از زمین فوتبال سپری کنم. من در تمام طول روز آماده‌ام هر انتقادی را درباره عملکردم بپذیرم، بله پنالتی‌ام هم به اندازه کافی خوب نبود و باید آن را گل می‌کردم اما هرگز به‌خاطر کسی که هستم و از جایی که آمده‌ام عذرخواهی نخواهم کرد.»

وی در پایان عنوان کرد:«بابت همه پیام‌های محبت‌آمیزتان تشکر می‌کنم. من قوی‌تر از قبل باز‌ خواهم گشت. ما قوی‌تر از قبل بر می‌گردیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید