نواک جوکوویچ با شکست بریتینی فاتح رقابت‌های «ویمبلدون» شد

صربیناتور با فتح بیستمین گرند اسلم خود به رکورد فدرر و نادال رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نواک جوکوویچ، در دیدار پایانی رقابت‌های تنیس ویمبلدون موفق شد در 3 ساعت و 27 دقیقه متئو بریتینی را شکست دهد و برای ششمین بار فاتح این مسابقات شود.

در ديدار نهایى رقابت‌های تنیس آزاد ویمبلدون، نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس مردان، عصر روز یک‌شنبه 11 ژوئیه، مقابل متئو بریتینی قرار گرفت که در نهایت تنیسور صربستانی موفق شد با نتیجه 3-1 و به‌ترتیب با نتایج 6-7، 6-4، 6-4 و 6-3 به برتری برسد و برای ششمین بار عنوان قهرمانی تنیس آزاد بریتانیا را کسب کند.

Advertisement

تنیسور 25 ساله ایتالیایی در حالی که در ست نخست با نتیجه 5-2 از حریف نامدار خود عقب افتاد موفق شد به بازی برگردد و 7-4 در تایبریک، ست اول را به سود خود خاتمه دهد.

در ست دوم، مرد شماره یک تنیس جهان در همان ابتدا بریتینی را در گیم اول بریک کرد و 5-1 پیش افتاد، در ادامه هر چند که متئو توانست یکی از بریک‌ها را برگرداند اما جوکوویچ با برتری در گیم دهم موفق شد با نتیجه 6-4 به پیروزی برسد و حساب کار را 1-1 مساوی کرد.

صربیناتور ست سوم را عالی آغاز کرد و در گیم سوم توانست بریتینی را بریک کند. نوله در ادامه برتری خود را حفظ کرد و در نهایت 6-4 به پیروزی رسید.

بریتینی در حالی‌که ست چهارم را پر قدرت و هجومی آغاز کرد سرانجام در گیم هفتم توسط تنیسور 34 ساله صربستانی بریک شد و در پایان این نوله بود که با نتیجه 6-3 به پیروزی رسید و موفق شد بیستمین عنوان گرند اسلم خود را بدست بیاورد.

جوکوویچ با این قهرمانی به بیستمین گرند اسلم خود رسید و برای نخستین بار با رکورد دو رقیب دیرینش راجر فدرر و رافائل نادال برابری کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم