آلکنو: قائمی یک‌صدم افتخار‌اتی که کسب کردم را ندارد

آلکنو: ليگ ملت‌ها به بسیاری از سوالاتم پاسخ داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر آلکنو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران در واکنش به مصاحبه تند فرهاد قائمی در پی خط خوردن این بازیکن از لیست نهایی رقابت‌های المپیک 2020 توکیو گفت که «او یک‌صدم عناوینی که من گرفته‌ام را ندارد که بخواهد درباره مقام‌های من صحبت کند.»

هفته گذشته و به‌دنبال دعوت شدن مجدد فرهاد قائمی، آلکنو پس از حضور در اردوی تیم ملی والیبال ایران جهت آماده‌سازی برای مسابقات المپیک، بر نام سه بازیکن یعنی فرهاد قائمی، بردیا سعادت و محمدطاهر وادی خط کشید.

این تصمیم آلکنو با واکنش تند قائمی همراه شد و این بازیکن گفت: «کارشان با من، اوج بی‌احترامی بود. من آمده بودم به تیم ملی کمک کنم. من که خداحافظی کرده بودم و دنبال کار و زندگی خودم بودم. من را به اردوی تیم ملی آوردند و حتی قبلش نیز گفتند آقایان آلکنو و داورزنی به این جمع بندی رسیده اند که من باید برگردم و به تیم کمک کنم.»

سرمربی روس تیم ملی والیبال ایران، امروز دوشنبه 21 تیر، در یک نشست مطبوعاتی در آستانه اعزام تیم ملی ایران به المپیک توکیو اظهار داشت: «اگر یادتان باشد قبل از شروع مسابقات گفتم امیدوارم لیگ ملت‌ها به بسیاری از سوالات من پاسخ بدهد. می‌توانم بگویم به بسیاری از سوالات من پاسخ داده شد. آزمونی برای تیم ما بود. مسابقات بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم. در یک محیط بسیار سخت 15 مسابقه فشرده انجام دادیم.»

آلکنو ادامه داد: «بازیکنان جوان را آزمایش کردم و سطح کلی تیم خودمان را مورد محک قرار دادم. نه تنها جوان‌ها بلکه همه بازیکنان را ارزیابی کردیم. از نظر نتیجه، نه مورد پسند من بود و نه مورد پسند شما. اما حجم کاری که تیم انجام داد را نکات مثبتی می‌بینم. نکته واضح این بود که شما جوانان آماده را دیدید. کسانی که امروز و آینده از پرچم ایران دفاع خواهند کرد.»

او یادآور شد: «من قبلا گفته بودم و حالا رسما می‌گویم که از روز ا‌ول کارم با تیم ایران، همه تصمیمات را من می‌گیرم. درباره مسائلی که شک دارم با دو همکارم مشورت می‌کنم. من کسی نیستم که به من فشار بیاورند. من جوابگوی نتایج هستم.»

آلکنو در مورد صحبت‌های قائمی گفت: «من نمی‌خواستم درباره‌اش صحبت کنم. یکسری مسائل را روشن می کنم. تفاوت زیادی بین من و او است. من بزرگتر از او هستم. او یک‌صدم عناوینی که من گرفته‌ام را ندارد که بخواهد درباره مقام‌های من این‌چنین صحبت کند. تفاوت من با او این است که با او رو رد رو صحبت کردم و او جواب من را در روزنامه داد. من یک ماه درباره‌ او تحقیق کردم و حتی با سعید معروف هم حرف زدم. من گفتم با کمال تاسف فیاضی به المپیک نمی‌رسد، خیلی دلم می‌خواست به فرم ایده‌الش برسد اما متاسفانه نرسید. اینجا از او بابت تلاشش تشکر می‌کنم.»

او ادامه داد: «به من گفته شد بازیکنی داریم که در دریافت‌ها و سرویس‌ها خیلی خوب است. او «فرهاد قائمی» بود. به من گفته شد که ایشان ازدواج کرده و به دنبال زندگی‌اش است. البته مصدومیتی هم دارد که مانع از حضور جدی‌اش در مسابقات می‌شد. با این شرایط مسئله قائمی منتفی شد اما بعد از مسابقات لیگ ملت‌ها که یک هفته به روسیه رفتم. بازیکنان هم استراحت کردند. دو روز قبل از آمدنم در تهران در روزنامه های روسی خواندم که این بازیکن به تیم ملی دعوت شده است. در حدود دو سه ساعت بعد که این خبر را خواندم دستیارم گفت خوش خبر زنگ زده و گفتم شما موافق هستید که قائمی به تیم ملی دعوت شود؟»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size