یورو 2020؛ جنجال پنالتی انگلستان همچنان ادامه دارد

آیا پنالتی اعلام‌شده به سود سه‌شیرها درست بود؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رای بحث برانگيز و نا امیدکننده دنیل ماکلی، داور هلندی در پی اعلام یک ضربه پنالتی به سود تیم ملی انگلستان در جریان دیدار شب چهارشنبه این تیم برابر دانمارک، بازتاب گسترده‌ای را در رسانه‌های اروپایی به‌همراه داشت.

با تصميم جنجالى این داور که گل پیروزی‌ سه‌شیرها را به‌دنبال داشت، شمار زیادی از هواداران فوتبال، این پنالتی و برتری انگلیسی‌ها را ناعادلانه خواندند.

در صحنه‌ای که داور هلندی آن را خطای پنالتی اعلام کرد، رحیم استرلینگ با یک ‌دایو هنرمندانه داور و تصمیم‌گیرندگان «وی‌ای‌آر» را وادار به اعلام ضربه پنالتی کرد، ضربه‌ای که یکی از بحث‌برانگیز‌ترین صحنه‌های جام ملت‌های 2020 اروپا را رقم زد. پس از اعلام ضربه‌ پنالتی، شاهد اعتراض بسیاری از هواداران فوتبال و نیز کارشناسان دنیای فوتبال بودیم.

 آرسن ونگر
آرسن ونگر

آرسن ونگ، سرمربی افسانه‌ای آرسنال که شب گذشته میهمان حضوری استودیو شبکه «بی‌ان‌ سپورت» بود، عنوان کرد: «این پنالتی درست نبود. نمی‌دانم چرا در چنین لحظه‌ حساسی کمک داور ویدیویی از داور درخواست نکرد تا صحنه را بازبینی کند تا همه چیز مشخص شود. در چنین لحظه‌ای، داور باید کاملا مطمئن باشد که پنالتی است و سپس سوت بزند.»

هیولماند
هیولماند

هیولماند، سرمربی موفق تیم ملی فوتبال دانمارک، در پایان این دیدار در نشست خبری خود گفت: «به نظرم نتیجه این دیدار را حوادث رقم زدند و یکی از آنها هم زمانی بود که استرلینگ داشت به‌دنبال توپ می‌دوید، وارد محوطه شد و یک پنالتی گرفت که به هیچ وجه پنالتی نبود. این چیزهاست که بیشتر مرا می‌رنجاند. نمی‌دانم چرا داور زمانی که دو توپ درون زمین بود، بازی را متوقف نکرد. مردان گرت ساوتگیت موقعیت‌هایی داشتند اما بازیکنان من با جان و دل جنگیدند و هر کاری از دست‌شان برآمد را انجام دادند. انرژی آنها در پایان بازی دیگر تحلیل رفته بود اما باز هم دست از جنگیدند نکشدند. واقعا حیف شد که آنها نتوانستند به فینال بروند چون لایقش بودند.»

ژوزه مورینیو، سرمربی جدید باشگاه رم که تا پایان رقابت‌های یورو 2020 به عنوان کارشناس با سایت «تاک اسپورت» همکاری خواهد داشت، درباره این پنالتی جنجالی اظهار داشت: «هرگز نمی‌توانست پنالتی باشد. نمی‌دانم چرا VAR، داور را به سمت صفحه نمایش نیاورد تا تصمیمش را تغییر دهد. به‌عنوان یک فرد فوتبالی خیلی خوشحالم انگلیس پیروز شد، اما بابت پنالتی ناامید شدم. آن صحنه هرگز پنالتی نبود. باورش کمی سخت است داور در سطحی چون نیمه‌ نهایی یورو 2020 چنین تصمیمی را اتخاذ کند و خوابش ببرد!»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید