المپیک 2020 توکیو بدون تماشاگر برگزار می‌شود

پیش از این قرار بود این بازی‌ها با حضور روزانه‌ پنج هزار تماشگر بومی پیگیری شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از اعلام وضعیت قرمز کرونایی در بیشتر استان‌های ژاپن، کمیته برگزاری مسابقات المپیک تابستانی 2020 توکیو با هماهنگی کمیته اجرایی بین‌المللی المپیک، روز پنج‌شنبه 8 ژوئیه، اعلام کرد که این مسابقات بدون حضور تماشاگران خارجی و بومی برگزار خواهد شد.

در پی انتشار گسترده «گونه دلتا» در توکیو و دیگر کلان‌شهرهای ژاپن و افزایش نگران‌کننده آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور، بازی‌های المپیک تابستانی در منطقه توکیو و سه استان دیگر شامل چیبا، کاناگاوا و سایتاما بدون حضور تماشاگران خارجی و بومی برگزار خواهد شد.‌‌ پیش از این، یاسوتوشی نیشیمورا، وزیر بهبود وضعیت اقتصادی ژاپن، با توجه به تمدید وضعیت اضطراری ناشی از شیوع دوباره گونه جدید ویروس کرونا در این کشور حضور حداکثر 5 هزار نفر در رویدادهای اجتماعی را مجاز اعلام کرده بود.

چندی پیش نیز دادخواستی برای لغو بازی‌های المپیک توکیو صورت گرفت که به مدت 2 روز بیش از 200 هزار ‌امضا دریافت کرده بود. در این دادخواست توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک و اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک مورد خطاب قرار گرفته بودند.

وضعیت اضطراری جدید توکیو و چند شهر دیگر ژاپن از 12 ژوئیه تا 22 آگوست ادامه خواهد یافت که تمام 16 روز بازی‌ها را به‌طور کامل در بر می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید