انگلستان با پیروزی بر دانمارک برای نخستین بار به فینال جام ملت‌های اروپا رسید

شاگردان هیولماند؛ تیمی که باید ایستاده مورد تشویق قرار بگیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تیم ملی فوتبال انگلستان موفق شد با غلبه بر دانمارک برای نخستین بار در تاریخ به فینال رقابت‌های یورو راه یابد. در دومین دیدار مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های 2020 اروپا، دو تیم ملی فوتبال انگلستان و دانمارک، شامگاه چهارشنبه 7 ژوئیه، در ورزشگاه «ومبلی» لندن به مصاف یک‌دیگر رفتند که در نهایت مردان گرث ساوتگیت پس از تساوی 1-1 در وقت معمول، در وقت‌های اضافه توسط هری کین به گل رسیدند تا انگلیسی‌ها به اولین فینال تاریخ خود در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا برسند.

دانمارکی‌ها بازی را بهتر و با برنامه‌تر از سه‌شیرها شروع کردند و در دقایق ابتدایی نیمه نخست صاحب موقعیت‌هایی نصف‌ونیمه شدند اما درخشش خط دفاعی انگلستان مانع از به گل رسیدن وایکینگ‌ها به گل زود‌هنگام در این دیدار شد.
در ادامه میکل دامسگارد گل نخست دیدار را به زیبایی هر چه تمام‌تر از روی یک ضربه ایستگاهی در دقیقه 30 برای دانمارک به ثمر رساند اما برتری شاگردان هیولماند طولی نکشید تا سیمون کیائر کاپیتان دانمارکی‌ها به اشتباه در دقیقه 39 پاس عرضی ساکا را درون دروازه خودی جا داد تا هر دو تیم با نتیجه 1-1 به سوی رختکن بروند.

در اوایل نیمه دوم انگلستان توپ و میدان را در اختیار خود در آورد و فرصت‌های زیادی را ابجاد کرد اما عملکرد فوق‌العاده کاسپر اشمایکل مانع از رسیدن سه‌شیرها به گل دوم شد. دانمارک که در این نیمه بیشتر دل به ضدحملات بسته بود، صاحب موقعیت‌های شد اما با بی‌دقتی مهاجمان دانمارک همراه شد.
در دقایق پایانی این دیدار، باز هم سه‌شیرها بودند که بازی را در اختیار خود در آوردند اما نتوانستند خطر جدی را بر روی دروازه اشمایکل ایجاد کنند که در نهایت، توپ دیگری از روی خط دروازه‌های دو تیم عبور نکرد و کار به وقت‌های اضافی کشیده شد.
در وقت‌های اضافه انگلستان در پی بی‌احتیاطی مائله مدافع دانمارک صاحب ضربه پنالتی شد. هری کین پشت این توپ قرار گرفت که اشمایکل این ضربه را مهار کرد اما در ریباند این کین بود که کار نیمه‌تمام خود را تمام کرد و گل دوم و پیروزی بخش انگلیسی‌ها را به نام خود ثبت کرد.
همین گل باعث شد تا انگلستان در این دیدار با نتیجه 2-1 به برتری برسد و برای نخستین بار به فینال جام ملت‌های اروپا راه یابد، دیداری که سه‌شیر‌ها باید روز یک‌شنبه 11 ژوئیه در ورزشگاه «ویمبلی» از ایتالیای آماده‌ این روز‌های مانچینی میزبانی کنند.
اگرچه دانمارک این مسابقه را به انگلستان واگذار کرد و از صعود به دیدار نهایی باز ماند اما به عقیده بسیاری از کارشناسان دنیای فوتبال، این تیم «باید ایستاده مورد تشویق و تقدیر قرار بگیرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید