یورو 2020؛ آن‌چه باید پیش از نیمه‌نهایی این رقابت‌ها بدانیم

لاجوردی‌پوشان به‌‌دنبال انتقام از اسپانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

با بسته شدن پرونده مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملتهای 2020 اروپا و مشخص شدن چهار تیم صعودکننده، مرحله نیمه نهایی این رقابتها از امشب سه‌شنبه و چهارشنبه 6 و 7 ژوئیه، به میزبانی شهر لندن دنبال خواهد شد.

اپیزود اول: ایتالیا به‌دنبال انتقام فینال 2012 از ماتادورها

تيم ملی فوتبال ایتالیا که برخلاف اسپانیا رقابتهای یورو 2020 را مقتدرانه دنبال می‌کند، با پیروزی 2-1 مقابل حریف قدرتمند خود بلژیک، به نیمه نهایی این رقابتها صعود کرد.

اسپانیای لوئیز انریکه که با عملکرد پرنوسان و متزلزل خود با برتری برابر سوئیس در ضربات پنالتی پا به این مرحله گذاشته، به سد آتزوری آماده مانچینی برخورد کرده و حالا لاجوردی‌پوشان به‌دنبال انتقام فینال جام ملتهای 2012 اروپا هستند، جایی که شاگردان ویسنته دل بوسکه با تحقیر 4-0 ایتالیایی‌ها برای دومین بار متوالی و سومین بار در تاریخ، جام قهرمانی یورو 2012 را بالای سر بردند.

مانچینی: دیدار با اسپانیا آسان نخواهد بود

روبرتو مانچینی، سرمربی آتزوری در نشست خبری پیش از بازی با لاروخا بیان کرد: «اسپانیا سزاوار حضور در این مرحله بوده است. این مسابقه آسان نخواهد بود و ما باید عملکرد بسیار خوبی ارائه دهیم. بازی سختی در انتظار ما خواهد بود و شرایط اسپانیا با بلژیک متفاوت است، اما ما همچنان با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهیم بود. اسپانیا در چند سال گذشته فوق العاده بوده و آنها بازیکنان جوان و سرمربی بسیار خوبی دارند.»

انریکه: اسپانیا شبیه تیم باشگاهی هست تا ملی

لوئیس انریکه، سرمربی ماتادورها پیش از بازی حساس اسپانیا برابر ایتالیا، در بخشی از کنفرانس خبری خود عنوان کرد: «ما مقابل یک تیم ایتالیای عالی قرار می‌گیریم که هدف آنها مالکیت توپ است. اولین نبرد بازی نیز همین خواهد بود که چه تیمی بیشتر توپ را در اختیار خواهد داشت. ایتالیا جدا از داشتن بازیکنان عالی یک تیم واقعی است. آنها به عنوان یک تیم واحد با یکدیگر حمله و دفاع می‌کنند و از این نظر شبیه به یکدیگر هستیم. آنها همچنین در پرس کردن بسیار قوی عمل می‌کنند. ما بیشتر شبیه تیم باشگاهی هستیم تا ملی.»

ایتالیا و اسپانیا امشب (سه‌شنبه) ساعت 21:00 به وقت اروپای مرکزی در نیمه نهایی رقابتهای یورو 2020 به میزبانی ورزشگاه «ویمبلی» شهر لندن به مصاف می‌روند.

دو تیم، تا پیش از این مسابقه 37 بار با هم دیدار کرده‌اند (3 بار در جام جهانی، 6 مرتبه در جام ملتهای اروپا، یک بار در جام کنفدراسیون‌ها، 4 بار در رقابتهای المپیک تابستانی، 2 مرتبه در رقابتهای انتخابی جام جهانی و 21 دیدار دوستانه) که حاصل آن 11 برد برای هر تیم و 15 مرتبه بازیهای این دو تیم با تساوی به پایان رسیده است.

اپیزود دوم: سه‌شیرها در خانه به‌دنبال نخستین فینال تاریخ خود

تیم ملی فوتبال انگلیس که یکی از بهترین تورنمتهای بین‌المللی خود را پشت سر گذاشته، با بسته نگه‌داشن دروازه خود در پنج دیدار قبلی به مرحله نیمه نهایی یورو 2020 رسیده است. انگلیسی‌ها بعد از پشت سرگذاشتن آن دوره افت (2010 تا 2016) که با تمام شدن نسل طلایی بازیکنانی چون جرارد، لمپارد، فردیناند و اسکولز رقم خورد، کم و بیش به دوران اوج خود بازگشتها‌ند. مردان گرت ساوتگیت با برتری 4-0 برابر اوکراین در مرحله یک‌چهارم نهایی، به پیشواز سومین نیمه نهایی تاریخ خود در مسابقات جام ملتهای اروپا می‌روند. سه‌شیرها می‌خواهند با شکست دانمارک به نخستین فینال تاریخ خود در جام ملتهای اروپا برسند.

در آنسوی میدان دانمارک با سرمربیگری هیولماند به ماجراجویی خود در این رقابتها ادامه می‌دهد.

دانمارک با کسب برتری 2-1 مقابل جمهوری چک یک گام دیگر به خلق شگفتی که سال 1992 با فتح جام ملت‌های اروپا رقم زده بود، نزدیک شد.

دو تیم تا پیش از این مسابقه 21 مرتبه با هم دیدار کرده‌اند که حاصل آن 12 برد برای انگلستان، 4 پیروزی برای دانمارک و 5 مرتبه بازی‌های دو تیم با تساوی به پایان رسیده است.

برنامه دیدارهای مرحله نیمه نهایی، به شرح زیر است:

بازی اول

ایتالیا - اسپانیا، ساعت 21:00، ورزشگاه «ویمبلی» (لندن) سه‌شنبه 6 ژوئیه، داور: فلیکس بریش (آلمان)

بازی دوم

انگلیس - دانمارک، ساعت 21:00، ورزشگاه «ویمبلی» (لندن) چهار‌شنبه 7 ژوئیه، داور: دنی ماکلی (هلند)

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید