تونی کروس از تیم ملی آلمان خداحافظی کرد

از مهم‌ترین دست‌آوردهای کروس در تیم ملی آلمان، قهرمانی در جام جهانی 2014 بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تونی کروس، هافبک و پاسور خلاق تیم ملی آلمان و رئال مادید، با انتشار پیامی در حساب اینستاگرام خود رسما از دیدارهای ملی خداحافظی کرد.

کروس و یارانش سه روز پیش در ورزشگاه «ویمبلی» لندن، با شکست 2-0 مقابل بریتانیا، از مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های یورو 2020 حذف شدند.

او در حساب اینستاگرام خود نوشت: «106 بار برای آلمان به میدان رفتم و دیگر خبری از بازی بعدی نخواهد بود. خیلی دوست داشتم و همه توانم را هم گذاشتم تا این عدد به 109 مسابقه ملی برسد و بتوانیم قهرمان جام ملت‌های 2020 اروپا بشویم و یک جام دیگر به افتخاراتم در عرصه ملی‌ اضافه شود.»

او ادامه داد: «مدت‌ها بود تصمیم گرفته بودم بعد از این تورنمنت از بازی‌های ملی اعلام بازنشستگی کنم و برای من مشخص بود که در جام جهانی 2022 قطر حاضر نخواهم بود. در سال‌های پیش رو می‌خواهم تمام تمرکزم روی رسیدن به اهدافم در رئال مادرید باشد. اکنون فرصت بیشتری برای استراحت نیز خواهم داشت. فرصتی که در 11 سال گذشته به دلیل بازی‌های ملی نداشتم. در ضمن به‌عنوان یک همسر و پدر دوست دارم زمان بیشتری را کنار خانواده‌ام باشم.»

هافبک 31 ساله باشگاه رئال مادرید ادامه داد: «پوشیدن پیراهن تیم ملی در همه این سال‌ها برایم افتخار بزرگی بود. ممنون از تمام هوادارانی که همواره حامی من بودند و با تشویق‌های‌شان انرژی مثبت دادند و همچنین از همه منتقدانی که به من انگیزه مضاعف دادند، تشکر می‌کنم.»

تونی کروس همچنین نوشت: «در پایان باید از یوآخیم لوو سرمربی‌ام در تیم ملی تشکر کنم. او من را به بازیکن ملی و قهرمان جهان تبدیل کرد و همیشه به من اعتماد داشت. با هم‌دیگر دوران پرافتخاری را در آلمان داشتیم. در آخر نیز برای هانسی فلیک سرمربی بعدی تیم ملی آلمان، آرزوی موفقیت دارم.»

کروس سال 2010، برای اولین بار به تیم ملی آلمان دعوت شد و از آن زمان تا کنون در سه جام جهانی حضور داشته و در رقابت‌های جام جهانی 2014 برزیل موفق شد به‌همراه مانشافت‌ها قهرمان جهان شود. او در 106 بازی ملی‌اش 17 گل به ثمر رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size