آماده‌باش زیدان برای هدایت خروس‌ها

حذف زودهنگام فرانسه از یورو 2020 و پایان دوران مربیگری دیدیه دشان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پس از ناکامی و وداع زود‌هنگام تیم ملی فوتبال فرانسه از جام ملت‌های 2020 اروپا، در پی شکست مقابل سوییس در مرحله یک‌هشتم نهایی، خبرگزاری‌های مختلف فرانسوی این احتمال را مطرح کردند که به زودی زین‌الدین زیدان جانشین دیدیه دشان شده و بر روی نیمکت خروس‌‌ها بنشیند.

به گزارش خبرگزاری فرانسوی «لکیپ»، قهرمان جام جهانی 2018 که به عنوان مدعی اصلی قهرمانی، در یورو پا به این رقابت‌ها گذاشت، بعد از به جا گذاشتن نمایشی ضعیف در مرحله گروهی و حذف مقابل سوییس، حالا با احتمال تعویض مربی روبرو شده و حدس و گمانه‌زنی‌ها درباره اخراج دشان و انتخاب زیزو به عنوان جایگزین او زیاد شده است.

Advertisement

لوگرای رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه درباره ادامه رابطه با دیدیه دشان، گفت: «به اهداف خود دست پیدا نکردیم اما چیزهای دیگری را کسب کردیم. من یاد گرفته‌ام که نباید فوری تصمیم گرفت ... فرصت نکرده‌ام با دیدیه دشان صحبت کنم. هفته آینده جلسه‌ای با هم خواهیم داشت و تصمیم نهایی را درباره ادامه همکاری یا قطع آن خواهیم گرفت.»
دشان، از سال 2012 هدایت فرانسه را برعهده گرفت و توانست خروس‌ها را در جام جهانی 2018 روسیه، قهرمان کند.

زین‌الدین زیدان، سرمربی سابق رئال مادرید، اکنون از هر زمان دیگری به نیمکت فرانسه نزدیک‌تر شده و به نظر می‌رسد، به زودی دوران دشان به سر آمده و دوران زیزو در تیم ملی فرانسه آغاز شود.
زیزو در دو دوره حضور خود (342 بازی) بر روی نیمکت رئال مادرید، توانست از خود آماری شگفت‌انگیز به جای بگذارد و 11 جام با سپیدپوشان پایتخت کسب کند، یعنی هر 23 بازی یک جام، تا از این حیث موفق‌ترین سرمربی تاریخ رئال مادرید باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم