کوپا آمریکا؛ صعود مقتدرانه آرژانتین به دور یک‌چهارم نهایی

اروگوئه، پاراگوئه و شیلی نیز به دور بعدی صعود کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تیم‌های ملی فوتبال آرژانتین و اروگوئه، پس از غلبه بر حریفان خود، به دور یک‌چهارم نهایی رقابت‌های کوپا آمریکا صعود کردند. لیونل مسی، فوق ستاره فوتبال جهان با به ثمر رساندن دو گل، موفق شد بعد از چهار سال، برای آلبی‌سلسته دبل کند.

در چهارمین و آخرین دیدار مرحله گروهی کوپا 2021، تیم ملی فوتبال آرژانتین، صبح امروز سه‌شنبه 29 ژوئن، در ورزشگاه «آرنا پانتانال» شهر کیوبای برزیل، مقابل بولیوی صف‌آرایی کرد که در نهایت آلبی‌سلسته با درخشش لیونل مسی با نتیجه 4-1 به پیروزی رسید و به‌عنوان صدرنشین گروه بخش جنوبی، جواز صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها را دریافت کرد.

Advertisement

آلخاندرو گومس در دقیقه 6، لیونل مسی در دقایق 33 (پنالتی) و 42 و لائوتارو مارتینس در دقیقه 65 برای آرژانتین گلزنی کردند و اروین ساودرا در دقیقه 60،‌ گل بولیوی را به ثمر رساند.

شاگردان اسکالونی با این پیروزی، باید در دور بعدی مسابقات به مصاف اکوادور بروند.

لیونل مسی در این دیدار برای صدوچهل‌هشتمین بار با پیراهن آرژانتین به میدان رفت تا رکورددار بازی در این تیم شود. این رکورد پیش از این در اختیار خاویر ماسکرانو با 147 بازی ملی بود.

در دیگر دیدار مرحله گروهی این مسابقات نیز تیم ملی فوتبال اروگوئه توانست با تک گل ادینسون کاوانی، با نتیجه 1 بر صفر از سد پاراگوئه بگذرد.

با این نتایج به دست آمده، آرژانتین با 10 امتیاز در صدر جدول گروه بخش جنوبی قرار گرفت و تیم‌های اروگوئه، پاراگوئه و شیلی هم راهی دور یک‌‌چهارم نهایی مسابقات شدند.

برنامه دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی کوپا 2021، به شرح زیر است:

پرو - پاراگوئه، ساعت 23:00، جمعه 2 جولای، ورزشگاه المپیک پدرو لودوویکو

برریل - شیلی، ساعت 02:00، بامداد شنبه 3 جولای، ورزشگاه المپیک نیلتون

اروگوئه - کلمبیا، ساعت 00:00، بامداد یک‌شنبه 4 جولای، ورزشگاه ناسیونال د برازیلیا

آرژانتین - اکوادور، ساعت 04:00، صبح روز یک‌شنبه 4 جولای، ورزشگاه المپیک پدرو لودوویکو

بیشترین بازدید موضوعات مهم