.
.
.

روبرتو مارتینس: برنامه خاصی برای مهار رونالدو ندارم

مارتینس: تیم ملی پرتغال قدرت ذهنی فوق‌العاده‌ای دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روبرتو مارتینس، سرمربی اسپانیایی تیم ملی فوتبال بلژیک، در نشست خبری قبل از دیدار مقابل پرتغال در مرحله یک‌ هشتم نهایی رقابت‌های یورو 2020، به تمجید از کریستیانو رونالدو پرداخت و گفت قدرت پرتغال معطوف به‌ رونالدو نیست و آنها بازیکنان بسيار خوبی را دارند.

مارتینس که شاگردانش خود را برای دیدار حساس امشب (یک‌شنبه) در مقابل پرتغال آماده می‌کنند، درباره‌ چگونگی مهار رونالدو (آقای گل جام ملت‌های 2020 اروپا)، عنوان کرد: «وقتی شما به طور خاص فقط برای مهار یک بازیکن برنامه‌ریزی کنید، ممکن است توسط سایر بازیکنان آن تیم ضربه بخورید. به نظر می‌رسد کریستیانو رونالدو از آن دسته بازیکنان بوده است که در وقت مناسب، پاس دقیق و موقعیت مناسب را به دست می‌آورد و شما باید همیشه مراقب باشید، اما باید در مقابل 10 بازیکن دیگر پرتغال نیز همان‌گونه دفاع کرد.»
وی همچنین در مورد موفقیت‌های اخیر تیم ملی فوتبال پرتغال این‌ چنین توضیح داد: «شما می‌دانید که چرا این تیم قهرمان رقابت‌های یورو 2016 و لیگ ملت‌های اروپا شده است؟ به این دلیل که آنها قدرت ذهنی فوق‌العاده‌ای دارند و می‌دانند چگونه در بازی‌های بزرگ بازی کنند و به برتری برسند.»
سرمربی بلژیک در ستایش از رونالدو، افزود: «همه ما می‌دانیم که رونالدو یکی از بهترین بازیکنان جهان است. هر بازیکنی وقتی کمی مسن‌تر می‌شود خود را با شرایط جدید انطباق خواهد داد و تلاش می‌کند به بازیکنی فرصت‌طلب تبدیل شود. به نظر من کریستیانو رونالدو می‌داند که چگونه از فضاهای به وجود آمده استفاده کند. او همچنین در نبردهای هوایی فوق‌العاده خطرناک است.»
مارتینیس در مورد مدعیان عنوان قهرمانی در رقابت‌های یورو 2020، گفت: «برای من بریتانیا یکی از مدعیان اصلی کسب این جام است. آنها همه بازی‌های خود را در خانه انجام می‌دهند و حضور در خانه در دیدارهای دشوار حذفی یک مزیت‌های بزرگ آنهاست. فکر نمی‌کنم بتوان این تورنمنت را به طور دقیق پیش‌بینی کرد و شما باید ببینید کدام تیم آمادگی بیشتری هنگام مواجهه با اتفاقات غیرمنتظره را دارد.»
وی در مورد آمادگی و شرایط ادن هازارد برای مقابله با پرتغال افزود: «وقتی که یک بازیکن مستعد آسیب ‌دیدگی باشد، شما آماده‌اید در هر لحظه شاهد مصدومیت او باشید، اما شرایط ادن هازارد این‌گونه نیست. هنگامی که من در ماه مارس گذشته ادن هازارد را دیدم بسیار غمگین و افسرده بود. اما از آن لحظه به بعد فکر می‌کنم که او با انگیزه‌ای فراوان به دنبال بهبود شرایط خواهد بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم