.
.
.

نادال رسما از شرکت در مسابقات ویمبلدون و المپیک توکیو انصراف داد

فشار مسابقات نادال را به کناره‌گیری واداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رافائل نادال، تنیسور اسپانیایی و مرد شماره سه تنیس جهان، با انتشار بیانیه‌ای در حساب «توئیتر» خود، از شرکت در مسابقات گرند اسلم «ویمبلدون» و بازی‌های المپیک توکیو، کناره‌گیری کرد.

قهرمان دو دوره مسابقات ویمبلدون، با اعلام این خبر در توئیتر نوشت: «تصمیم گرفته‌ام در مسابقات قهرمانی ویمبلدون و المپیک توکیو شرکت نکنم. اتخاذ این تصمیم اصلا آسان نبود اما با توجه به شرایط بدنی‌ام وبعد از مشورت با هم‌تیمی‌هایم، متوجه شدم تصمیم درستی را گرفتم.»
مرد شماره یک سابق تنیس جهان افزود: «هدفم این است که بتوانم برای مدت طولانی‌تری در سطح اول تنیس جهان به رقابت با رقیبانم ادامه بدهم، این چیزی است که مرا خوشحال می‌کند. این‌که فقط 2 هفته بین «اوپن فرانسه» و «ویمبلدون» فاصله وجود دارد، کار من را برای ریکاوری پس از یک فصل پرفشار بر روی خاک دشوار می‌کند.»
ماتادور 35 ساله ادامه داد: «هدف من طولانی شدن دوران حرفه‌ای حضورم در سطح اول تنیس جهان است که قطعا باعث خوشحالی من خواهد شد.»
نادال، دارنده 20 عنوان گرنداسلم، در المپیک 2008 پکن موفق شده بود مدال طلای این مسابقات را به خود اختصاص بدهد. وی همچنین در المپیک 2016 ریو در بخش تنیس تک‌نفره به نیمه‌نهایی رسید و در مقابل خوان مارتن دل پوترو آرژانتینی شکست خورد و به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت اما موفق شد در همان مسابقات به همراه هموطنش مارک لوپز مدال طلای بخش دو‌نفره را از آن خود کنند. همچنین رافا دو عنوان قهرمانی تنیس ویمبلدون (2008 و 2010) را در کارنامه خود دارد.
مسابقات تنیس ویمبلدون، سومین گرند اسلم فصل، از تاریخ 28 ژوئن تا 11 جولای در دهکده تنیس ویمبلدون شهر لندن برگزار می‌شود.