لیگ ملت‌های والیبال؛ شکست ایران مقابل قعرنشین این رقابت‌ها‎

دست‌ کم گرفتن حریف، کار دست شاگردان آلکونو داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تیم ملی والیبال ایران، عصر دیروز سه‌شنبه 15 ژوئن، در کمال ناباوری، مقابل استرالیا با نتیجه نزدیک 3-2 شكست خورد. این نخستین پیروزی استرلیا در لیگ ملت‌های 2021 بود.

ولادیمیر آلکنو، تیم ملی ايران را با ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی پور، آرمان صالحی، میثم صالحی، علی اصغر مجرد، صابر کاظمی و سید محمد موسوی مقابل استرالیا به میدان فرستاد.

Advertisement

تیم ملی والیبال استرالیا، تنها تیم بدون برد لیگ ملت‌ها، موفق شد شاگردان آلکنو را در دو ست اول با نتایج نزدیک 25-23 و 25-22 شکست دهد.

تیم ملی ایران که با دست‌ کم گرفتن حریف، دو ست اول را به کانگورها واگذار کرده بود، در ست سوم به خودش آمد و توانست ست سوم را با نتیجه 25-23 از آن خود کند تا امید برای بازگشت به این بازی در اردوی یوزهای پارس دو چندان شود.

شاگردان آلکنو ست چهارم را با اعتماد به نفس و امیدوارکننده شروع کردند و موفق شدند با نتجه 25-18 به برتری برسند، تا بازی 2-2 دنبال شود.

در ست پنجم بازی پایاپای دنبال شد و در نهایت استرالیا با اشتباه بازیکنان ایران، این ست با نتیجه 15-12 به پایان رسید و این تیم 3 بر 2 برنده بازی شد.

تیم ملی والیبال ایران در پایان اين ديدار، 54 امتیاز از حمله، 13 امتیاز از دفاع روىتور، 5 پوئن سرویس و 35 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. استرالیایی‌ها نیز 55 امتیاز از اسپک، 12 امتیاز از دفاع روی تور، 5 پوئن مستقیم سرویس و 34 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

این تیم در حالی ایران را شکست داد که در 9 دیدار قبلی خود در این رقابت‌ها تنها در دو ست به برتری رسیده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم