یورو 2020؛ تساوی خانگی اسپانیا در مقابل سوئد

صدرنشينی چک با درخشش پاتریک شیک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روز پنجم رقابت‌های یورو 2020، با سه دیدار دنبال شد که تیم‌های ملی فوتبال جمهوری چک و اسلواکی در مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند و اسپانیا که از او به عنوان یکی از مدعیان کسب جام یاد می‌شود، در خانه به تساوی بدون گل در مقابل سوئد قانع شد. تیم ملی فوتبال جمهوری چک موفق شد در روز درخشش پاتریک شیک با دو گل از سد اسکاتلند عبور کند.
اولین دیدار از گروه D جام ملت‌های اروپا 2020، روز یک‌شنبه با پیروزی انگلیس مقابل کرواسی خاتمه یافت. اما در دومین بازی این گروه اسکاتلند و جمهوری چک روز دوشنبه 14 ژوئن، در ورزشگاه «همودن پارک» شهر گلاسکو به مصاف یکدیگر رفتند که نهایتاً این دیدار با نتیجه 2-0 به سود چک به پایان رسید.
هر دو گل شاگردان یورسلاو سیلهاوی، را پاتریک شیک به ترتیب در دقایق 42 و 52 به ثمر رساند و در پایان بازی نیز جایزه بهترین بازیکن میدان را از سوی «یوفا» دریافت کرد.

چک و انگلستان با پیروزی در مقابل حریفانشان به ترتیب در رده اول و دوم گروه D قرار گرفتند و کرواسی و اسکاتلند نیز بدون امتیاز در پایان دور اول رقابت‌های یورو 2020 در رده سوم و چهارم این گروه قرار گرفتند.

Advertisement

در دومین دیدار روز دوشنبه، دو تیم ملی فوتبال لهستان و اسلواکی، در اولین دیدار خود در رقابت های یورو 2020 در ورزشگاه «زنیت سنت‌پترزبورگ» روسیه به مصاف هم رفتند که اسلواک‌ها‌ موفق شدند با نتیجه 2-1 لهستان را شکست دهند.
اسلوکی در دقیقه 18 و روی اشتباه ژسنی گل اول را به ثمر رساند. کارول لینتی در دقیقه 46 برای لهستان گلزنی کرد و میلان اشکرینیار در دقیقه 68 گل پیروزی‌بخش اسلواک‌ها را به ثمر رساند.

بازی تیم های فوتبال اسپانیا و سوئد در گروه E یورو 2020 از ساعت 21:00 به وقت اروپای مرکزی، شامگاه دوشنبه 14 ژوئن آغاز شد. این دیدار به میزبانی ورزشگاه لاکارتوخا شهر سویل برگزار شد، که در پایان دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.

تیم ملی فوتبال اسلواکی با برتری مقابل لهستان با سه امتیاز صدر نشین گروه E باقی ماند و دو تیم سوئد و لهستان هم با تقسیم امتیازات بین خودشان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند و لهستان هم بدون امتیاز در قعر جدول ایستاد.
جام ملت‌های 2020 اروپا، امروز سه‌شنبه 14 ژوئن، در گروه F با دو دیدار بین تیم‌های مجارستان و پرتغال و همچنین بازی جذاب آلمان و فرانسه پیگیری خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم