«باربورا کریچیکووا» فاتح رقابت‌های تنیس زنان «اوپن» فرانسه شد

کریچیکووا با 18 پله صعود در رتبه پانزدهم جدول تنیس زنان قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

باربورا کریچیکووا، تنیسور اهل جمهوری چک، با قهرمانی در رقابتهای تنیس اوپن فرانسه، برای نخستین بار، به عنوان «گرند اسلم» دست یافت.

کریچیکووا، تا 9 ماه پیش در میان 100 تنیسور برتر زن جهان جایی نداشت، اما عصر روز شنبه 12 ژوئن، با غلبه بر آناستازیا پاولیوچنکووا به عنوان قهرمانی رقابت‌های اوپن فرانسه دست یافت.

Advertisement

تنیسور 25 ساله اهل جمهوری چک، موفق شد با نتیجه 2-1 و با نتایج 6-1، 2-6 و 6-4، از سد آناستازیا پاولیوچنکوا، از روسیه عبور کند و برای نخستین بار، فاتح رقابتهای «رولان گاروس» شود. کریچیکووا، در رده‌بندی جدید با 18 پله صعود، در رتبه پانزدهم جدول برترین تنیسورهای زنان قرار گرفت.

او در بخش دونفره هم به فینال رسید و امروز یکشنبه 13 ژوئن، به همراه هموطنش، سینیاکووا، برای فتح عنوان اوپن فرانسه به مصاف تیم «متک‌سند» و «اشویانتک»، خواهد رفت.

کریچیکووا در کنفرانس مطبوعاتی خود پس از نخستین قهرمانی در یک رقابت گرند اسلم، عنوان کرد: «اکنون واقعاً دشوار است که کلمات را کنار هم قرار دهم، زیرا احساسات زیادی پس از این عنوان وجود دارد و چیزهای زیادی از ذهن من می‌گذرد. قهرمانی در رقابت‌های اوپن فرانسه چیزی است که من همیشه آرزوی کسب آن را داشتم ... چقدر هیجان انگیز است.»

او ادامه داد: «حالا به خودم می‌گویم که باربورا تو می‌توانی قهرمانی را در سه رقابت گرند اسلم باقیمانده را تکرار کنی.»

با قهرمانی سرنا ویلیامز، دارنده 23 عنوان گرند اسلم تنیس زنان در مسابقات اوپن 2017 استرالیا، کریچیکووا سیزدهمین قهرمان جدید تنیس زنان در 17 فینال گذشته گرند اسلم است.

در پنج سال گذشته تنها دو نفر بیش از یک بار عنوان گرند اسلم زنان را به خانه برده‌اند؛ نائومی اوساکا چهار بار و سیمونا هالپ دو بار.

در شش دوره اخیر مسابقات «رولان گاروس»، شش قهرمان جدید گرند اسلم به تنیس زنان معرفی شد.
گاربینیه موگوروسا 2016، یلنا اوستاپنکو 2017، سیمونا هالپ 2018، اشلی بارتی 2019، ایگا اشویانتک 2020 و باربورا کریچیکووا 2021 قهرمانان رقابتهای تنیس اوپن فرانسه در شش سال اخیر بوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم