«یان اوبلاک» ارزشمندترین بازیکن فصل 2020-2021 لالیگا شد

اوبلاک با 18 «کلین شیت» نیز جایزه بهترین سنگربان لالیگا را کسب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یان اوبلاک، سنگربان تیم فوتبال اتلتیکو مادرید که در پایان فصل جایزه «زامورا» را به عنوان بهترین دروازبان لالیگا از آن خود کرده بود، با نظر کارشناسان لیگ حرفه‌ای فوتبال اسپانیا بالاتر از لیونل مسی و کریم بنزیما، به عنوان بهترین بازیکن لالیگا در فصل اخیر انتخاب شد.

اوبلاک، دروازه‌بان 28 ساله اسلوونیایی روخی بلانکوس، در فصل اخیر لالیگا که با قهرمانی شاگردان سیمئونه به پایان رسید، نقش به سزایی داشت، وی 80 درصد توپ‌هایی که به سمت دروازه‌اش روانه شد را مهار کرد و با دریافت 25 گل، کمتر از بقیه سنگربانان لالیگایی دروازه‌اش باز شد.
او همچنین با ثبت 18 «کلین شیت»، از این حیث نیز بهترین دروازه‌بان لالیگا شد و برای پنجمین بار عنوان برترین سنگربان فصل لالیگا را به‌ دست آورد. اوبلاک در سال‌های 2016، 2017، 2018، 2019 و 2021 جایزه زامورا را به دست آورد تا یکی از پرافتخارترین دروازه‌بان‌های تاریخ لالیگا در این مسابقات لقب بگیرد.

جایزه بهترین بازیکن لالیگا از سال 1976 تاکنون هر ساله به بهترین بازیکن این لیگ اهدا خواهد شد که اوبلاک پس از آندونی زوبیزارتا، دروازه‌بان سابق اسپانیایی تیم‌های فوتبال بارسلونا و والنسیا، به دومین سنگربان تاریخ لالیگا تبدیل شد که این عنوان با ارزش را کسب می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم