فوتبالیست تیم ملی دانمارک علیرغم حمله قلبی زنده ماند

یوفا رسما اعلام کرد که وضعیت اریکسن بهبود یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

‏نخستین بازی از گروه B یورو 2020، که روز شنبه 12 ژوئن 2021 میان تیم‌های ملی فوتبال دانمارک و فنلاند برگزار شد، ولی به دلیل حمله قلبی کریستین اریکسن هافبک دانمارک نیمه‌کاره رها شد.

بیهوش شدن ستاره محبوب دانمارکی‌ها که ناگهان نقش بر زمین شد، آنقدر نگران‌کننده و ناگوار بود که همه حضار در ورزشگاه از بازیکنان، مربیان و تماشاگران مغموم و ناراحت کرده و برخی از آنها را به گریه واداشت.

از شکل افتادن کریستین اریکسن به زمین مشخص بود که او با مشکل بزرگی مواجه شده است و به همین خاطر داور مسابقه و بازیکنان دو تیم سریع از کادر پزشکی دانمارک درخواست کردند که به زمین مسابقه بیایند و به وضعیت این بازیکن رسیدگی کنند. کادر پزشکی دانمارک چند دقیقه درون زمین به وضعیت کریستین اریکسن رسیدگی کردند و حتی وضعیت به قدری غیرقابل مشاهده و ترسناک بود که برای جلوگیری از دیده شدن چهره اریکسن توسط دوربین‌های تلویزیونی، به شکلی عجیب دور از این ستاره پوشانده شد.
به دلیل وخامت اوضاع تیم پزشکی دانمارک فورا این بازیکن را به بیمارستان منتقل کرد.
پس از نیمه‌کاره رها شدن بازی و اضطرابی که کل دنیای فوتبال را به خود گرفته بود، خبرهای خوبی از کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک مخابره شد که گویای بهبود یافتن وضعیت کریستین اریکسن است.
«یوفا» که پیشتر رسما ادامه بازی دو تیم را لغو کرده بود، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرایط این بازیکن پایدار شده و از شدت خطر کاسته شده است.
فدراسیون فوتبال دانمارک هم در بیانه‌ای رسمی اعلام کرد: «کریستین اریکسن هوشیار است و برای معاینه بیشتر به بیمارستان منتقل شده است».

کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی یوونتوس هم در صفحه اینستاگرامش برای کریستن اریکسن آرزوی سلامت کرد و نوشت: «فکر و دعای ما درگیر کریستین اریکسن و خانواده‌اش است. دنیای فوتبال در کنار یکدیگر به امید شنیدن اخبار خوب هستند. امیدوارم خیلی سریع تو را در زمین فوتبال ببینم، قوی باش.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم