.
.
.

رولان گاروس 2021؛ رافا و نوله اين‌بار در نیمه‌نهایی اوپن فرانسه

رکورد خیره‌کننده نادال در رولان گاروس؛ 105 پیروزی از 107 دیدار ممکن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نواک جوکوویچ و رافائل نادال، مردان شماره یک و سه تنیس جهان با غلبه بر حریفان سرسخت خود، این‌بار در نیمه نهایی رولان گاروس 2021 به هم دیگر رسیدند.

در یازدهمین روز از رقابت‌های تنیس اوپن آزاد فرانسه، روز چهارشنبه 9 ژوئن، رافائل نادال دارنده‌ 13 عنوان «گرند اسلم» خاک رس، موفق شد دیه‌گو شوارتسمن آرژانتینی را با نتیجه 3-1 و با نتایج 6-3، 4-6، 6-4 و 6-0 در دیداری که دو ساعت و 45 دقیقه در ورزشگاه «فیلیپ شاتریه» به طول انجامید، شکست دهد و برای چهاردهمین بار به مرحله نیمه نهایی رولان گاروس صعود کند.

نواک جوکوویچ
نواک جوکوویچ

مرد شماه سه تنیس جهان، ست نخست را پس از بریک کردن «ال-پیکه» در گیم ششم، با نتیجه 6-3 از آن خود کرد اما در ست دوم این بازیکن آرژانتینی بود که با یک نمایش هجومی، ماتادور اسپانیایی را اسیر خود کرد و موفق شد با نتیجه 6-4 نادال را شکست دهد تا بعد از 36 ست متوالی و برای اولین بار رافا، بعد از فینال سال 2019 یک ست را در رقابت‌های تنیس اوپن آزاد فرانسه واگذار می‌کند.

شوارتسمن که پس از پیروزی در ست دوم روحیه گرفته بود پایاپای با نادال پیش رفت اما پادشاه خاک رس که نمی‌خواست کار بیش از این برای او گره بخورد در گیم نهم حریف آرژانتینی خود را بریک کرد و با حفظ گیم خود 6-4 به برتری رسید تا نتیجه بازی 2-1 به سود نادال ادامه پیدا کند. رافا در ست چهارم در مصافی یک‌طرفه با نتیجه قاطع 6-0 ال-پیکه را مغلوب کرد تا به سی و پنجمین نیمه نهایی خود در گرند اسلم‌ها صعود کند.

مرد شماره سه تنیس جهان پس از صعود به نیمه‌نهایی درباره بازی با شوآرتسمن گفت: «در ست دوم به رغم این‌که شروع بدی داشتم توانستم به بازی برگردم، اما زمانی که نتیجه 4-4 بود خوب بازی نکردم و در گیم بعدی هم مرتکب خطای سرویس شدم. باید هجومی‌تر بازی می‌کردم و این کاری بود که در ادامه مسابقه انجام دادم. امروز در دیداری مهم و مقابل حریفی سخت به پیروزی رسیدم. توانستم در مواقعی که نیاز داشتم بهترین بازی‌ام را به نمایش بگذارم.»

ماتادور اسپانیایی، رکورد خیره‌کننده‌ای را در رقابت‌های رولان گاروس به ثبت رسانده است، او توانسته 105 پیروزی از 107 دیدار ممکن خود در مسابقات تنیس اوپن آزاد فرانسه را با پیروزی پشت سر بگذارد.

اما در آخرین دیدار مرحله یک‌ چهارم نهایی بخش مردان، نواک جوکوویچ، صدرنشین رنکینگ جهانی تنیس، به مصاف ماتئو بریتینی، بخت شماره 9 این مسابقات برود که صربیناتور با نتیجه 3-1 از سد این تنیسور ایتالیایی عبور کند. نوله موفق شد با نتایج 6-3، 6-2، 6-7 و 7-5 ماتئو بريتيني را شکست دهد و برای یازدهمین بار به مرحله نیمه‌نهایی اوپن فرانسه راه یافت. جوکو با این پیروزی به چهلمین نیمه نهایی خود در گرند اسلم‌ها راه یافت.

با صعود جوكو و رافا به مرحله بعدی دیداری که علاقمندان به تنیس انتظارش را می‌کشیدند رقم خورد و حالا باید خود را برای پنجاه و هشتمین الکلاسیکو بین این دو در روز جمعه 11 ژوئن آماده کرد.

جوکوویچ و رافا تاکنون 57 مرتبه به مصاف هم دیگر رفته‌اند که نواک با یک پیروزی از رقیب دیرینه‌اش فاصله دارد: 29-28. اما در رقابت‌های اوپن فرانسه نادال 7-1 پیش است.

این دو ابر اسطوره تاریخ تنیس در فینال سال گذشته نیز به مصاف هم رفتند که ماتادور اسپانیایی در دیداری آسان و بی دردسر جوکوویچ را در سه ست شکست داد و برای سیزدهمین بار قهرمان رولان گاروس شد.

رافا و جوکو، دو هفته پیش هم در فینال تنیس مسترز 1000 امتیازی رم به مصاف هم دیگر رفتند که باز هم تنیسور اسپانیایی با نتیجه 2-1 نوله را شکست داد و قهرمان این رقابت‌ها شد.

در بخش زنان اما ایگا اشویانتک لهستانی مدافع عنوان قهرمانی در یک شگفتی از دور رقابت‌ها حذف شد. اشویانتک که در حین بازی از ناحیه پا احساس درد می‌کرد در دو ست و با نتایج مشابه 6-4 از ماریا ساکاری یونانی شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی باز ماند.

باربورا کریچیکووا
باربورا کریچیکووا

با صعود استفانو سیتسیپاس و ماریا سارکاری از یونان به نیمه‌نهایی اوپن فرانسه، برای اولین بار در تاریخ، دو بازیکن یونانی در جمع چهار بازیکن برتر یک گرند اسلم قرار گرفتند.

باربورا کریچیکووا زن شماره 33 تنیس جهان، که سابقه قهرمانی در بخش دونفره اوپن فرانسه را در کارنامه دارد، موفق شد کو‌کو گاف 17 ساله را با نتیجه 2-0 و با نتایج 7-6 و 6-3 حریف آمریکاییش را شکست دهد و برای اولین بار به نیمه‌نهایی رقابت‌های رولان گاروس صعود کند.

ایگا اشویانتک
ایگا اشویانتک

دیدارهای نیمه‌نهایی رولان گاروس 2020

بخش زنان:

آناستاسیا پاولیوچنکووا – تامارا زیدانشک (پنج‌شنبه 10 زوئن، ساعت 15 به وقت اروپای مرکزی)

باربورا کریچیکووا – ماریا ساکاری (بعد از دیدار اول نیمه‌نهایی)

بخش مردان:

استفانوس سیتسیپاس – الکساندر زورف (جمعه 11 ژوئن)

رافائل نادال – نواک جوکوویچ (جمعه 11 ژوئن بعد از دیدار اول نیمه‌نهایی)

بیشترین بازدید موضوعات مهم