نیکولا یوکیچ ارزشمندترین بازیکن فصل «NBA» شد

یوکیچ: ترجیح می‌دهم به جای «MVP»، قهرمان لیگ شوم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نیکولا یوکیچ، سنتر 26 ساله و ستاره صربستانی تیم بسکتبال دنور ناگتس، برای اولین بار به‌ عنوان با ارزش‌ترین بازیکن فصل جاری لیگ اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا انتخاب شد.

یوکیچ، سنتر 208 سانتی متری ناگتسی‌ها، پس از به جا گذاشتن بازی‌های فراموش نشدنی در فصل قانونی (بدون احتساب «پلی‌-آفس») ثبت به طور متوسط 26.4 امتیاز و 10.8 ریباند در هر بازی برای تیم دنور ناگتس، جایزه با ارزش‌ترین بازیکن فصل لیگ اتحادیه بسکتبال آمریکا، که هر ساله به برترین بازیکن فصل عادی «NBA» از نگاه کارشناسان، هواداران و بازیکنان شاغل در لیگ داده می‌شود را برای اولین بار به خود اختصاص داد.
یانیس آنتتوکومپو، گارد تیم بسکتبال میلواکی در دو فصل گذشته موفق شده بود این جایزه را به خود اختصاص داده و به عنوان ارزشمند‌ترین بازیکن لیگ «NBA» لقب بگیرد.
نیکولا یوکیچ پس از یانیس آنتتوکومپو (یونان)، حکیم اولجوان (نیجریه)، استیو نش (آفریقای جنوبی)، تیم دانکن (جزایر ویرجین) و درک نوویتسکی (آلمان)، ششمین «MVP» تاریخ لیگ است که خارج از آمریکا متولد شده است. او نیز به عنوان پایین‌ترین پیک (شماره 41) تاریخ لیگ بسکتبال «ان‌بی‌ای» تبدیل شود که موفق به کسب جایزه «MVP» می‌شود.
یوکیچ پس از کسب این عنوان ارزشمند گفت: «بردن جایزه «MVP» تأثیر زیادی روی من ندارد. البته وقتی لیست را دیدم، نام‌های بزرگی در آن بودند که بودن در این لیست برای من افتخار بود. فکر نمی‌کردم بتوانم در این لیست باشم و برایم سورپرایز بود. ترجیح می‌دادم به جای MVP قهرمان لیگ شوم.»
به این ترتیب جوئل امبید، استف کری، یانیس آنتتوکومپو و کریس پال در جایگاه دوم تا پنجم قرار گرفتند و لوکا دانچیچ، دیمین لیلرد، جولیوس رندل، دریک رز، رودی گوبر، راسل وستبروک، بن سیمنز، جیمز هاردن، لبران جیمز و کوای لنرد به ترتیب ششم تا پانزدهم شدند.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم