.
.
.

فرمول یک؛ «پرز» فاتح گرندپری 2021 آذربایجان شد

فرشتپن در کمال ناباوری و بد شانسی قهرمانی را از دست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرخيو پرز، راننده مکزیکی تیم ردبول اتریش با قهرمانی غیرقابل پیش‌بینی وی در گرندپری 2021 باکو، برای دومین بار قهرمانی خود در مسابقات «F1» را جشن گرفت.

عصر روز یک‌شنبه ششم ژوئن، مکس فرشتادن، صدرنشین رده‌بندی رانندگان فرمول یک، 4 دور پیش از پایان گرندپری باکو، به دلیل تركيدن لاستیک ماشین از رقابت‌ کنار رفت تا در کمال ناباوری و بدشانسی قهرمانی مسابقات را دست بدهد. لویس همیلتون، نیز ‌در حالی که به نظر می‌رسید لیدری مسابقه را از سرخیو پرز، پس از مرحله «ری‌استارت» (شروع مجدد) گرفته است، بعد از اینکه از پرز پیشی گرفت چرخ‌هایش قفل شد و به جای پیچیدن پیچ یک، مستقیم رفت تا مسابقه را در رده شانزدهم به پایان برساند.

لحظه شادی پرز با هم‌تیمی‌هایش
لحظه شادی پرز با هم‌تیمی‌هایش

سرانجام سرخیو پرز راننده مکزیکی تیم ردبول موفق شد مسیر 190 مایلی مسابقه را که در 51 دور طراحی شده است را با چاشنی شانس، سریع‌تر از رقیبان خود به پایان برساند و فاتح پیست باکو شود.

راننده تیم ردبول پس از قهرمانی در گرندپری 2021 باکو، عنوان کرد: «من به خاطر قهرمانی امروز خیلی خوشحال هستم. معمولا پیست باکو خیلی جذاب و دیوانه‌وار است. برای مکس متاسفم چون مسابقه‌ی فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشت. او شایسته‌ی پیروزی بود.»

سباستین فتل، راننده تیم آستون مارتین که مسابقه را از خط 11 شروع کرده بود، موفق شد با یک مدیریت عالی و سبقت‌های دیوانه‌‌کننده، خود را به چهار راننده برتر گرندپری باکو برساند و در نهایت با اتفاقات مسابقه دوم شود و با رای مردم به عنوان بهترین راننده جایزه بزرگ آذربایجان لقب گرفت. پیر گسلی راننده تیم آلفاتائوری نیز در رده سوم قرار گرفت.

جدول مسابقه فرمول یک باکو 2021

1. سرخیو پرز (ردبول)

2. سباستین فتل (آستون مارتین)

3. پیر گاسی (آلفا تائوری)

4. چارلز لکلرک (فراری)

5. لاندو نوریس (مک لارن)

6. فرناندو آلونسو (آلپین)

7. یوکی تسونودا (آلفا تائوری)

8. کارلوس ساینز (فراری)

9. دانیل ریکاردو (مک لارن)

10. کیمی رایکونن (آلفارومئو)

11. آنتونیو جیووینازی (آلفارومئو)

12. والتری بوتاس (مرسدس)

13. نیکلاس لطیفی (ویلیامز)

14. مایک شوماخر (هاس)

15. نیکیتا مازپین (هاس)

16. لوئیس همیلتون (مرسدس)

17. جورج راسل (ویلیامز) - عدم اتمام مسابقه

18. ماکس فرستاپن (ردبول) - عدم اتمام مسابقه

19. لنس استرول (آستون مارتین) - عدم اتمام مسابقه

20. استبان اوکون (آلپین) - عدم اتمام مسابقه