.
.
.

بازیکن سابق آکادمی میلان بر اثر خودکشی درگذشت‎

بسیاری معتقدند که دلیل خودکشی ویزین مسئله نژادپرستی بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سید ویزین، جوان 19 ساله و بازیکن سابق آکادمی میلان، روز پنج‌شنبه سوم ژوئن، در اقدامی تكان‌دهنده دست به خودکشی زد و روز گذشته نیز مراسم تشیع جنازه او در شهر نوچرا اینفنریوره برگزار شد. پیکر بی‌جان او صبح روز شنبه در خانه‌اش پیدا شد و هنوز دلیل اصلی اقدام او برای خودکشی مشخص نشده است.

خبرگزاری‌های ایتالیایی گزارش کردند، بعد از خودکشی ویزین روانشناس او نامه‌ای از این بازیکن فوتبال که پیش از مرگ نوشته بود را در صفحه فیس‌بوک خود به اشتراک گذاشت. در بخشی از این نامه آمده است: «حالا هر کجا که حضور دارم و به هر مکانی که می‌روم، نژادپرستی را مانند تخته سنگی روی دوش خود احساس می‌کنم. من کاملاً متوجه بار سنگین نگاه‌های تبعیض‌گونه، مشکوک و ناراحت‌کننده مردم می‌شوم. احساس می‌کنم مجبور هستم به کسانی که شناختی نسبت به من ندارند ثابت کنم مانند آنها هستم. من هم یک ایتالیایی هستم اما احتمالاً به این دلیل که سیاه‌پوست یا مهاجر محسوب می‌شوم باید احساس کوچک بودن و شرمساری داشته باشم.»

با توجه به این نامه منتشر شده بسیاری معتقد هستند که دلیل خودکشی ویزین همین مسئله نژادپرستی بوده است اما این موضوع با تکذیب پدرخوانده او همراه بوده است. والتر ویزین در این باره گفت: «این نامه قدیمی و متعلق به سال 2019 بود. پسرم به‌خاطر احساس تبعیض از دنیا نرفت. از همه می‌خواهم که به این شایعه دامن نزنند. در مورد اینکه چرا او این کار را انجام داده، برخی سوالات پاسخ ندارد. همه در اینجا پسرم را دوست داشتند و او مثل همیشه بود. امروز صبح مراسم تشییع جنازه را برگزار کردیم و کلیسا مملو از خانواده‌ها و جوانان بود. این نامه لحظه‌ای از ناراحتی پسرم از اوضاع آن مقطع ایتالیا را نشان می‌داد اما در عین حال هیچ ارتباطی با خودکشی او نداشت.»