.
.
.

لیگ ملت‌‌های والیبال؛ برتری آسان ایران مقابل بلغارستان

یکه‌تازی شاگردان آلکنو در هفته دوم لیگ ملتهای والیبال

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم ملی ایران در ادامه هفته دوم لیگ ملتهای والیبال، به مصاف بلغارستان رفت و موفق شد مقابل این تیم به برتری برسد.

تیم ملی والیبال ایران، ساعت 22 روز شنبه 15 خرداد در بازی ششم خود در لیگ ملتهای 2021 والیبال، به مصاف بلغارستان رفت و موفق شد با نتیجه 3 بر صفر از سد این تیم عبور کند. شاگردان آلکنو، هفته دوم این رقابتها را خلاف هفته نخست طوفانی به پایان رساندند و با سه پیروزی متوالی حالا خود را به‌عنوان یکی از مدعیان هفته سوم معرفی کردند.

دو تیم والیبال ایران و بلغارستان پیش از این دیدار هفت مرتبه در رقابتهای بین‌المللی به مصاف همدیگر رفته بودند که چهار بازی به سود ایران و سه بازی به سود بلغارها تمام شده بود.

تیم ملی ایران بازی را با طاهر وادی، بردیا سعادت، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، رضا عابدینی، محمد موسوی و محمدرضا حضرت‌پور به عنوان لیبرو آغاز کرد. گفتنی است میلاد عبادی‌پور، امیر غفور و علی شفیعی از مهمترین غایبان شاگردان آلکنو در این دیدار بودند.

یوزهای پارس بازی را بهتر آغاز کردند و توانستند با برتری 25-20 ست نخست را به سود خود خاتمه دهند.

شاگردان آلکنو در ست دوم رقابت پایاپایی مقابل بلغارها داشتند که در نهایت با دریافت خوب معروف و اسپک صالحی ایران را به امتیاز 33 رساند تا این رالی فوق العاده جذاب به پایان برسد. ایران در این ست 33-31 به پیروزی رسید.

تعویض‌های به موقع آلکنو در پایان ست سوم باعث شد تیم ملی والیبال ایران با نتیجه 25-22 به پیروزی برسد و هفته دوم این رقابتها را با سه برد به پایان برساند.

بدین ترتیب شاگردان آلکنو با نتیجه 3-0 از سد بلغارستان عبور کردند.

تیم ملی ایران در پایان بازی، 41 امتیاز از حمله، 9 امتیاز از دفاع روی تور، پنج پوئن سرویس و 28 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد، بازیکنان بلغارستان نیز 40 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع، چهار پوئن سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ملی والیبال فرانسه هم عصر امروز موفق شد در بازی ششم خود ژاپن را با نتیجه 3-2 شکست دهد. فرانسوی‌ها با پنج پیروزی و یک شکست 14 امتیازی شدند و به جایگاه سوم صعود کردند و سامورایی‌ها هم با سه پیروزی و سه باخت هشت امتیازی باقی ماندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم