روبن دیاش به عنوان بهترین بازیکن فصل لیگ جزیره انتخاب شد

پنجمین مدافع گران‌قیمت جهان، بهترین بازیکن لیگ برتر بریتانیا لقب گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دیاش، مدافع 23 ساله و پرتغالی منچستر سیتی، پس از پشت سر گذاشتن فصلی موفق با شاگردان گواردیولا، ظهر امروز شنبه پنجم ژوئن، از سوی اتحادیه فوتبال بریتانیا به عنوان بهترین بازیکن فصل 2020-21 «پرمیر لیگ» انتخاب شد. دیاش در ماه می نیز از سوی اتحادیه روزنامه‌نگاران، به عنوان بازیکن ماه لیگ برتر بریتانیا انتخاب شده بود.

روبن دیاش در انتقالی به ارزش 65 میلیون پوند در تابستان فصل گذشته از بنفیکا راهی فیروزه‌ای پوشان شهر منچستر شده بود.

دیاش، پنجمین مدافع گران‌قیمت تاریخ فوتبال، در این فصل 32 مرتبه برای این تیم به میدان رفته و موفق به زدن یک گل برای سیتی شده بود. درخشش و آمادگی بالای دیاش در کنار استونز، به شاگردان گواردیولا کمک کرد در 15 دیدار «کلین شیت» کنند و عنوان قهرمانی فصل 2020-21 را با اقتدار به دست آورند.

کوین دی‌ بروینه، کاپیتان سیتیزن‌ها و هم‌تیمی دیاش به همراه هری کین، مهاجم گلزن تاتنهامی‌ها از جدی‌ترین رقبای این مدافع برای کسب این جایزه ارزشمند بودند. برونو فرناندز، هافبک گلزن منچستر یونایتد و هم‌وطن دیاش، جک گریلیش ستاره این فصل استون ویلا و محمد صلاح، مهاجم مصری لیورپول، توماس سوچک، هافبک وستهام و میسون مونت، ستاره جوان چلسی از دیگر نامزدهای کسب جایزه بهترین بازیکن لیگ برتر بودند.

روبن دیاش، دومین بازیکن اهل کشور پرتغال است که به این عنوان دست یافت، کریستیانو رونالدو، فوق ستاره پیشین شیاطین سرخ، دو بار به این عنوان دست پیدا کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم