تنیس «رولان کاروس»؛ صعود مدودف و زورف به مرحله يک هشتم نهایی

حذف غیر منتظره بخت سوم تنیس زنان اوپن فرانسه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد فرانسه، روز جمعه چهارم ژوئن، در دو بخش مردان و زنان برگزار شد که در مهم‌ترین نتایج دور چهارم، حذف غیرمنتظره آرینا سابالنکا بخت شماره سه تنیس زنان اوپن فرانسه و صعود مدودف، مرد شماره دو تنیس مردان به مرحله یک هشتم نهایی «رولان گاروس» همراه بود.

در دیداری که دقایقی پیش به پایان رسید دنیل مدودف، مرد شماره دو تنیس جهان با برتری 3-0 (6-4، 6-2، 6-4) مقابل رایلی اوپلکا، برای نخستین بار به مرحله یک هشتم نهایی «رولان گاروس» راه یافت.

تنیس‌باز روس در مرحله بعد به مصاف کریستین گارین خواهد رفت.

در مسابقه‌ای دیگر فدریکو دلبونیس، تنيس‌باز آرزانتینی، توانست با شکست فابیو فونینی با نتیجه 3-0 برای اولین بار در دوران حرفه‌ای تنیس خود به مرحله یک چهارم نهایی یک گرند اسلم صعود کند.

مرد شماره 51 تنیس جهان، در دیداری یک‌طرفه که دو ساعت و شش دقیقه به طول انجامید، موفق شد فونینی را با نتایج 6-4، 6-1 و 6-3 در زمین «سوزان لنگلن» از پیش‌ رو بردارد. این تنیس‌باز 30 ساله آرژانتینی، شش بار فابيو را بريک کرد و تنها فقط 12 امتیاز (54/42) از سرویس اول خود را از دست داد.

در دیگر دیدار ظهر امروز، کی نیشیکوری به دنبال انصراف هنری لاکسونن، تنیس‌باز سوییسی موفق شد برای هفتمین بار در دوران حرفه‌ای خود به دور یک هشتم نهایی رقابت‌های رولان گاروس صعود کند.

هنری لاکسونن سوییسی، مرد شماره 150 تنیس جهان حریف نیشیکوری در این دیدار، بعد از اینکه ست اول را با نتیجه 7-5 واگذار کرد، به علت آسیب‌‌دیدگی ران، از ادامه بازی کناره‌گیری کرد تا بازیکن 31 ساله ژاپنی اکنون باید آماده رویارویی با الکساند زورف آلمانی رده ششم شود که در دو ساعت و هشت دقیقه لاسلو جیره از صربستان را با نتایج 6-2، 7-6 و 6-2 شکست داد. این دو تنیسور برای سومین بار در پنج هفته اخیر در مقابل هم‌دیگر قرار می‌گیرند. زورف و نیشیکوری در رقابت‌های مسترز مادرید و رم به مصاف هم رفتند که هر دو مسابقه با پیروزی زورف به پایان رسید.

سایر نتایج مهم بخش مردان در روز ششم به شرح زیر است:

الیخاندرو داویدوویچ 3-2 کسپر رود

پابلو کارینا بوستا 3-0 ستیف جوهانسون

کریستین گارین 3-1 مارکوس گیرون

در بخش زنان، آرینا سابالنکا بخت سوم اوپن فرانسه با شکست دو بر یک مقابل آناستاسیا پاولیوچنکووا از گردونه این رقابت‌ها کنار رفت.

پاولیوچنکووا در این دیدار ست نخست را 6-4 از آن خود کرد، در ست دوم 6-2 شکست خورد و در ست سوم با نتیجه قاطع 6-0 به پیروزی رسید تا راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

با حذف سابالنکا، تنها بازیکنی که از جمع 10 نفر برتر در نیمه پایین جدول باقی مانده سرینا ویلیامز است.

سرینا ویلیامز، دارنده 23 عنوان گرند اسلم در مقابل دنیل کالنیز به برتری رسید و به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت.

ویلیامز 39 ساله در دو ست و با نتایج مشابه 6-4 هم‌وطنش را پشت سر گذاشت تا حریف النا ریباکینا در مرحله بعد شود.

در مسابقه‌ای دیگر، ویکتوریا آزارینکا توانست در دیداری یک‌طرفه و آسان مقابل مدیسن کیز با نتایج مشابه 6-2 به پیروزی برسد و برای ششمین بار به دور یک هشتم نهایی رقابت‌های رولان گاروس راه پیدا کند.

سایر نتایج مهم بخش زنان در روز ششم به شرح زیر است:

تامارا زيدانسک 2-1 کاترینا سیناکوفا

سورانا کریستیئا 2-0 داریا کاساتکیا

بیشترین بازدید موضوعات مهم