.
.
.

انصراف نمایندگان فوتبال استرالیا از لیگ قهرمانان آسیا

کناره‌گیری رسمی سه تيم استراليايی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نمایندگان فوتبال استرالیا که قرار بود با سه تیم در لیگ قهرمانان در منطقه شرق آسیا شرکت کنند، با ارسال نامه‌ای رسمی به کنفدراسیون فوتبال آسیا، از انصراف خود خبر دادند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا، روز جمعه چهارم ژوئن، با انتشار بیانه‌ای رسمی اعلام کرد که از فدراسیون فوتبال استرالیا حکم تأیید انصراف هر سه باشگاه این کشور در رقابت‌های فصل 2021-22 لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کرده‌ است. مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق، قرار است اواخر ماه ژوئن به میزبانی تایلند و ازبکستان برگزار شود.

کمیته برگزاری لیگ قهرمانان آسیا، به زودی تصمیمات جدید خود را برای چگونگی ادامه این مسابقات و تیم‌های جایگزین، اعلام خواهد کرد.

در میان این سه تیم، قرار بود، تیم اف‌سی سیدنی در مرحله گروهی در گروه H با تیم‌های گامبا اوزاکای ژاپن و جونبوک موتورز کره جنوبی، و تامپینز راورز سنگاپور هم‌گروه باشد و تیم‌های بریزبین و ملبورن به ترتیب قرار بود در مرحله مقدماتی و پلی‌آف شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری استرالیایی «کانبرا تایمز» آمده است که کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ دلیلی را برای انصراف این تیم‌ها دریافت نکرده است. این موضوع به کمیته برگزاری این رقابت‌ها ارجاع شده و «ای‌اف‌سی» می‌گوید که به زودی تصمیم تازه‌ای را اتخاذ خواهد کرد. با وجود عدم اعلام دلایلی رسمی برای انصراف نمایندگان فوتبال باشگاهی استرالیا، به نظر می‌رسد برنامه سازمان لیگ استرالیا عامل این موضوع بوده است. پیش‌تر سازمان لیگ استرالیا به خاطر شیوع کرونا در ایالت ویکتوریا، برنامه لیگ را اصلاح کرد و حالا تداخل برنامه لیگ با لیگ قهرمانان آسیا سبب کناره‌گیری این سه تیم استرالیایی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم