.
.
.

توقف آرژانتین و پیروزی کلمبیا در مقدماتی جام جهانی 2022

آلبی سلسته فرصت صدرنشینی را از دست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در آمریکای جنوبی، تیم ملی آرژانتین با وجود درخشش لیونل مسی، مقابل میهمانش شیلی به نتیجه‌ای بهتر از تساوی دست نیافت تا شانش رسیدن به صدر جدول را از دست بدهد.

هفته پنجم رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2022 قطر در آمریکای جنوبی، تیم ملی آرژانتین صبح امروز جمعه چهار ژوئن، در ورزشگاه «سانتیاگو دل استرو» میزبان شیلی بود که این دیدار با تساوی 1-1 هر دو نیم به پایان رسید.

ابتدا در دقیقه 24 لیونل مسی از روی نقطه پنالتی موفق شد آلبی‌سلسته را پیش بیندازد اما 12 دقیقه بعد آلکسیس سانچز، ستاره کهنه‌کار شیلی کار را به تساوی کشاند تا این مسابقه با تساوی 1-1 هر دو تیم به پایان برسد.

در دیگر دیدار هفته پنجم، کلمبیا در یک بازی پر برخورد و خشن، میهمانش پرو را با نتیجه 3-0 مغلوب کرد.

گل‌های کلیمبیا را یری مینا در دقیقه 40، ماتئوس اوریبه در دقیقه 49 و لوییس دیاز در دقیقه 55 به ثمر رساندند.

در این بازی پر برخورد میگل ترائوکو از پرو در دقیقه 45 بازی با دریافت کارت قرمز اخراج شد و دنیل مونوز از کلمبیا نیز در دقیقه 59 از زمین اخراج شد تا نیمه دوم هر دو تیم 10 نفره به بازی ادامه دهند.

در ادامه مسابقات هفته پنجم، بولیوی 3-1 ونزوئلا را در هم کوبید و اروگوئه و پاراگوئه به تساوی بدون گل رضایت دادند.

در جدول مرحله مقدماتی جام جهانی 2022، در منطقه آمریکای جنوبی برزیل با 12 امتیاز (چهار برد از چهار بازی) صدرنشین است و آرژانتین با 11 امتیاز (سه برد و دو مساوی) در رده دوم قرار دارد. اکوادور نیز با 9 امتیاز سوم (سه برد و یک باخت از چهار مسابقه) در رده سوم جا خوش کرده و رده های چهارم تا ششم با هفت امتیاز به پاراگوئه، اروگوئه و کلمبیا تعلق دارد.

در تنها دیدار باقیمانده از این هفته، صبح شنبه پنجم ژوئن، تیم‌های برزیل و اکوادور به مصاف هم‌دیگر خواهند رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم