مرد «لادسيما» دوباره سرمربی رئال مادرید شد

کارلو آنجلوتی برای دومین بار هدایت نیمکت لوس بلانکوس را پذیرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کارلو آنجلوتی، سرمربی سابق رئال مادرید در سال‌های 2014 تا 2016، که با این تیم در فصل 2013-14 برای دهمین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده بود، برای دومین بار به عنوان سرمربی کهکشانی‌ها معرفی شد.

تنها چند روز پس از استعفای زین الدین زیدان از سمت سرمربی‌گری رئال مادرید، مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند، عصر امروز سه‌شنبه 1 ژوئن، سکان هدایت نیمکت لوس بلانکوس را پس از شش سال، به مدت سه فصل و تا سال 2024، به کارلو آنجلوتی واگذار کنند.

در روزهای اخیر اسامی متعددی در خبرگزاری‌های مختلف از جمله گزینه‌هایی چون مکس آلگری، آنتونیو کونته، مائوریسیو پوچتینو، رائول گونزالس و ژابی آلونسو برای هدایت رئال مادرید مطرح شد، اما در نهایت باشگاه رئال مادرید با انتشار بیانه‌ای رسمی از انتخاب کارلو آنجلوتی به عنوان سرمربی این تیم خبر دادند.

در بیانیه این باشگاه آمده است: «کارلو آنجلوتی برای سه فصل آینده سرمربی رئال‌مادرید خواهد بود. فردا مراسم معارفه این مربی در شهرک ورزشی رئال‌مادرید با حضور فلورنتینو پرز برگزار خواهد شد و آنچلوتی ساعت 21:30 کنفرانس مطبوعاتی خواهد داشت.»

به گزارش نشریه «مارکا» آمده است که آنجلوتی پس از فسخ قرارداد دوستانه و متقابل با باشگاه اورتون، قرارداد جدید خود با رئال مادرید را امضا کرده است. به گفته «مارکا»، كارلو آنجلوتي قيد دستمزد 16 میلیون یورویی خود در «گودیسون پارک» را زده است و حقوق سالیانه وی در لوس بلانکوس هشت میلیون یورو خواهد بود.

آنجلوتی پیش از این به مدت دو فصل (13-2014 و 15-2016) رئال مادرید را هدایت کرد و روی نیمکت این باشگاه فاتح لیگ قهرمانان اروپا، سوپرجام اروپا، کوپا دل ری و جام باشگاه‌های جهان شد. در سال 2014 کارلتو روی نیمکت رئال مادرید به رکورد 51 پیروزی در یک فصل، دست به یک رکورد جهانی زد. همچنین کهکشانی‌ها زیر نظر او از سپتامبر 2014 تا ژانویه 2015 موفق به کسب 22 پیروزی پیاپی، زدن 80 گل و دریافت تنها 10 گل شدند.

او بعد از قطعی شدن این انتقال در بیانیه‌ای کوتاه در توئیتر نوشت: «من از حضور در باشگاه اورتون لذت می بردم، اما فرصتی غیرمنتظره برای من فراهم شد و فکر می‌کنم در حال حاضر این انتقال تصمیم مناسبی برای من و خانواده‌ام است. من به رئال مادرید ملحق خواهم شد.»

کارلتو در همین راستا افزود: «من می خواهم از اورتون، بازیکنان و هواداران این تیم تشکر کنم که به من فرصت دادند تا هدایت این باشگاه فوق العاده و تاریخی را برعهده گیرم. من تصمیم گرفتم که اورتون را ترک کنم، زیرا با رئال مادرید، تیمی که همیشه در قلب من بوده به دنبال یک چالش جدید هستم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم