اریک گارسیا به بارسلونا پیوست

دومین خرید تابستانی بلوگرانا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اریک گارسیا، مدافع اسپانیایی سابق منچستر سیتی، پس از مدت‌ها مذاکرات با مسئولان باشگاه بارسلونا به توافق رسید. بارسا هم با انتشار ویدئویی به طور رسمی از پیوستن این بازیکن به نيوکمپ خبر داد.

گارسیا با قراردادی پنج ساله، ظهر امروز سه‌شنبه 1 ژوئن، تا پایان فصل 2025-26 به تیم بارسلونا پیوست.

او پس ار آگوئرو، دومین بازیکن جدیدی است که آبی اناری‌ها برای تقویت خود در فصل بعد به خدمت گرفته‌اند. ضمن این‌که بند فسخ قرارداد گارسیا، 400 میلیون یورو است. باشگاه بارسلونا قرار است، امروز طی مراسمی در ورزشگاه «نیوکمپ» از خرید جدید خود رونمایی کند. اریک گارسیا همچنین در مسابقات یورو 2020 نیز تیم ملی اسپانیا را همراهی خواهد کرد.

گارسیا، مدافع تیم ملی اسپانیا، در سال 2008 به اکادمی بارسا پیوست و در سال 2017 راهی منچسترسیتی شد و در آنجا 4 فصل در تیم 19 و 23 ساله‌ها و تیم اصلی سیتیزن‌ها به میدان رفت.

باشگاه بارسلونا در بیانیه‌ای رسمی نسبت به پیوستن گارسیا به این تیم نوشت: «باشگاه بارسلونا و اریک گارسیا توافق کرده‌اند که این بازیکن از اول جولای و هنگامی که قراردادش با منچسترسیتی به پایان برسد، به این باشگاه بپیوندد. این بازیکن قرار است قراردادی تا پایان فصل 26-2025 را امضا کند و بند خرید او 400 میلیون یورو تعیین شده است.»

گارسیا محصول آکادمی فوتبال لاماسیا است اما از سال 2017 به شاگردان گواردیولا ملحق شد. او پس از چند فصل بازی برای تیم‌های پایه سیتی از سال گذشته به تیم اول باشگاه اضافه شد و چیزی نمانده بود ژانویه 2021 به بارسا برگردد ولی در نهایت سران بارسا ترجیح دادند تا پایان فصل صبر کرده و گارسیا را به عنوان بازیکن آزاد جذب کنند.

این بازیکن، پس از آگوئرو که روز گذشته به طور رسمی به بارسلونا پیوست، دومین خرید بلوگرانا در این تابستان به حساب می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم