دبی میزبان جدید مقدماتی جام جهانی 2022 قطر

شهر دبی میزبان رقابت‌های گروه A مقدماتی جام جهانی قطر و جام ملت های آسیا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با اعلام رسمی فدارسیون فوتبال چین، میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 فوتبال را از این کشور به دلیل دنیاگیری ویروس کرونا به شهر دبی در کشور امارات متحده عربی منتقل شد.

تیم ملی فوتبال چین که به عنوان میزبان گروه A رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های آسیا انتخاب شده بود، قرار بود در شهر سوژو، میزبان مسابقات تیم‌های ملی بین، سوریه، گوام، فیلیپین و چین باشد، از میزبانی این دیدار ها انصراف داد و کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار بیانه‌ای، ادبی را به عنوان میزبان مسابقات این گروه معرفی کرد.

در بیانیه فدراسیون فوتبال چین آمده است: «به پیشنهاد کنفدراسیون فوتبال آسیا، چین موافقت کرده است بازی‌های باقی مانده گروه A در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را به دبی منتقل کند.»

فدارسیون فوتبال چین، عصر امروز دوشنبه 31 می، اعلام کرد: «به دلیل بروز موارد آلودگی به بیماری کووید-19 در تیم‌های ملی فوتبال سوریه و مالدیو دیگر نمی‌تواند میزبان این رقابت‌ها شود. تیم‌های این دو کشور باید به محض ورود به چین طبق اقدامات پیشگیری از کرونا در قرنطینه سخت قرار گیرند. این بدان معنا است که این تیم‌ها توانایی رقابت در این مسابقات را از دست خواهند داد.»

براساس قانون کشور چین برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، هر فردی که به این کشور سفر کند باید دو الی سه هفته قرنطینه شود.

طبق برنامه قبلی، چین در تاریخ 3 ژوئن به مصاف مالدیو می رود، در حالی که مالدیو در ۷ ژوئن به مصاف سوریه می رود.
بر اساس فرمت جدید اعلام شده توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا، تنها تیم‌های اول هشت گروه آسیایی به همراه چهار تیم دوم برتر گروه‌ها به صورت مستقیم به مرحله نهایی مقدماتی قاره آسیا صعود می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید