اولیور کان به عنوان مدیر عامل جدید بایرن مونیخ منصوب شد

ستاره بایرن از دروازه این تیم به مدیریت عامل رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اولیور کان، اسطوره باواریایی‌ها، از تاریخ 30 ژوئن جانشین کارل هاینتس رومنیگه، به عنوان مدیر عاملی باشگاه فوتبال بایرن مونیخ فعالیت خواهد کرد.

از مدت‌ها قبل باشگاه بایرن مونیخ با انتشار بیانه‌ای رسمی اعلام کرده بود، کارل هاینتس رومنیگه، آخرین فصل خود به عنوان مدیر عامل این باشگاه را سپری می‌کند. عصر امروز سه‌شنبه 1 ژوئن بالاخره اعلام شد، رومنیگه، 30 ژوئن از سمت مدیر عاملی بایرنی‌ها کنار خواهد رفت و پس از آن اولیور کان، دروازه‌بان سابق این تیم که سال 2008 بازنشسته شد، از یک جولای، به عنوان رئیس جدید باواریایی‌ها فعالیت خواهد کرد.

کارل هاینتس رومنیگه پس از اعلام زمان خداحافظی وی از باواریایی‌ها گفت: «این یک خداحافظی با رضایت و افتخار است. من می‌توانم باشگاهی را تحویل بدهم که از نظر ورزشی، اقتصادی و ساختاری کاملا سالم باشد. این برای من مهم بود. من می‌خواهم از افراد که در کنار من بوده‌اند تشکر کنم. من همچنین از همه کارمندان باشگاه و هواداران فوق‌العاده‌مان تشکر می‌کنم. امیدوارم آنها بتوانند دوباره تیم را در ورزشگاه حمایت کنند. من صمیمانه آرزو می‌کنم که باشگاه حداکثر موفقیت‌ها را کسب کند.»

اولیور کان، بهترین بازیکن جام جهانی 2002، در همین راستا گفت: «کارل هاینتس رومنیگه بیش از 20 سال کار بزرگی را برای بایرن به عنوان مدیرعامل انجام داده است. در این مدت باشگاه هر آنچه را که برای بردن بود برنده شده است و خدمات او به بایرن مونیخ را نمی‌توان توصیف کرد. اکنون زمان آن فرا رسیده است که مسئولیت را در راس بایرن مونیخ به عهده بگیرم. در 18 ماه گذشته من تمام جوانب این باشگاه را شناختم و به خوبی می دانم که بایرن چگونه کار می‌کند و چه چالش‌‌هایی را پیش رو دارد. من از وظیفه و مسئولیت خود آگاه هستم و مشتاقانه منتظر فرا رسیدن زمان شروع به کار من به عنوان مدیر عامل این باشگاه هستم.»

کان که دو بار به عنوان مرد سال فوتبال آلمان، چهار بار به عنوان بهترین سنگربان این کشور، سه مرتبه به عنوان بهترین دروازه‌بان جهان و در جام جهانی 2002 نیز به عنوان سنگربان و بهترین بازیکن انتخاب شد، پس از آویزان کردن دستکش‌هایش در سال 2008، در رشته مدیریت فارغ‌التحصیل شد. کان، سال‌هاست به عنوان یک «بیزینس‌ من» در کشور خود آلمان فعالیت می‌کند و همچنین به عنوان کارشناس برنامه‌های ورزشی برای شبکه تلویزیون ZDF آلمان فعالیت داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم