لیگ ملت‌های والیبال؛ ایران بالاخره طعم پیروزی را چشید

بازگشت معروف در پيروزى ايران نقش به سزايى داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تیم ملی والیبال ایران با درخشش میر سعید معروف، موفق شد تیم ملی هلند را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد و اولین پیروزی خود در لیگ ملت‌ها را به ثبت برساند.

تیم ملی والیبال ایران در بازی سوم خود در لیگ ملت‌های والیبال که به میزبانی شهر ریمینی ایتالیا برگزار می‌شود، عصر امروز یکشنبه 9 خرداد، با تیم ملی والیبال هلند دیدار کرد که در نهایت ایران موفق شد با نتیجه 3-0 هلند را شکست دهد.

ولادیمیر آلکنو، سرمربی روس تیم ملی والیبال ایران، در این بازی میلاد عبادی‌پور را به دلیل گلودرد و درد شانه امیر غفور تصمیم گرفت به این دو بازیکن استراحت دهد و مرتضی شریفی و بردیا سعادت، جایگزین این دو بازیکن شدند. اما بازگشت میر سعید معروف کاپیتان تیم ملی ایران و محمد رضا حضرت‌پور، نیز خبر خوبی برای کادر فنی و علاقمندان به والیبال بود.

تیم ملی ایران، شروع طوفانی و امیدوارکننده‌ای در اوایل این مسابقه داشت و موفق شد تا آخر ست اول برتری هفت امتیازی خود را حفظ کند و با نتیجه 25-18 ست نخست را از آن خود کند.

ایران، در آخر ست دوم با دفاع روی تور منظم و حملات حساب‌کتاب شده و البته استفاده بیشتر از مهاجمان سرعتی، برتری دو امتیازی خود را تا پایان این ست حفظ کرد تا با نتیجه 2-0 از حریفش جلو بیافتد.

اگرچه تصور برد آسان و سه بر صفر ایران در برابر تیم جوان و شایسته هلند با وجود ستاره‌ای به نام نیمیر عبدالعزیز کمی دور از ذهن بود، اما با درخشش ستاره‌های جوان و پرانگیزه و کم تجربه ایران در این دیدار محقق شد. در ست سوم بازی تا امتیاز 28 مساوی پیش رفت تا در نهایت تیم ملی ایران با نتیجه 30-28 در این دیدار پیروز شود.

تیم ایران در پایان این بازی 44 امتیاز از اسپک، 9 امتیاز از دفاع روی تور، 7 امتیاز سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. هلندی‌‌ها نیز 35 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع، 5 پوئن سرویس‌ و 26 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

به گزارش تارتمای فدراسیون والیبال، ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران در نشست خبری خود پس از پایان این دیدار، در جمع‌بندی خود از سه بازی هفته نخست ایران در لیگ ملت‌ها، عنوان کرد: «در مجموع این سه بازی نتیجه‌ای گرفتیم که شاید عالی نبوده باشد، ولی از آنجا که هدف اصلی‌ ما از حضور در لیگ ملت‌ها آمادگی برای المپیک است، من باید صرف‌نظر از نتیجه، به عملکرد تمام بازیکنان نگاه کنم و سیستم و تاکتیک‌های خودم را امتحان کنم. البته در چند مورد ما به خاطر بیماری بازیکنان مجبور به برخی تغییرات شدیم که این هم در مسیر حرکت تیم تأثیرگذار بود.»

تیم ملی ایران در چهارمین دیدار خود، از ساعت 14:30 روز پنجشنبه 13 خرداد باید به مصاف کانادا برود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید